Директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник розповів про те, що депутати запровадили систему штрафів за прогули для того, щоб відволікти увагу суспільства від реальних сум заробітної плати, тому цей момент із штрафами слугує лише так званим "інформаційним прикриттям" для корупції та можливістю для депутатів у деклараціях про доходи ховати під зарплатою підозрілі прибутки.

"Це не буде ефективно, тому що більшість депутатів живуть на зарплату не в 6 тисяч, і не в 17 тисяч гривень. Я впевнений, що ця норма є інформаційним прикриттям для підвищення депутатської зарплати. А підвищення депутатської зарплати потрібно депутатам для заповнення декларації про доходи. Як каже мій знайомий депутат: якщо б не підняли зарплату, то декларація б не вийшла.

Читати також: МВФ не висував вимоги ліквідувати митницю

Вартість послуг ЖКГ та інших формальних витрат не співвідноситься з тим доходом, який я формально отримую. Тому інструмент, безумовно, неефективний, це більше піар, галочка для відволікання уваги. З іншого боку, це галочка для Європи, у нас кілька місяців тому 80 депутатів їздили в європейський парламент і слухали, як реформували Європарламент.", - розповів політолог під час свого інтерв'ю для видання rian.com.ua.

Нагадаємо, з 15 квітня депутатська заробітна плата збільшилася з 6 тисяч 400 гривень до 17 тисяч 650 гривень.

Популярні новини зараз
Абоненти не встигають за темпами "Київстару": тільки поповнили рахунок, а тариф уже подорожчав Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом Юність стукає у двері? Оновлені мотоцикли "Ява" знову продаються в Україні, одразу 6 моделей По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі
Показати ще