"Ми можемо не погоджуватися з формулою утворення ціни вугілля, але, тим не менше, іншого джерела постачання вугілля немає, окрім як Російської Федерації, про це в ефірі телеканалу Ньюзван заявив вітчизняний економіст Валентин Землянський.

"Ризики були позначені з самого початку блокади, ще в грудні, але ніяких дій зроблено не було. З тієї сторони "місцева влада" ухвалила рішення взяти підприємства, що блокуються, під свій контроль. Природно, це знову посилює ризики. Але я не бачив поки що жодних заяв від наших профільних міністерств, кабінету міністрів і тощо про реалізацію якихось конкретних кроків із виправлення цієї ситуації. Або деблокування, або контрактування імпортного вугілля, або контрактації електроенергії з Росії для того, щоб не допустити кризи, не допустити блокади", - говорить економіст.

Землянський зазначає, що в цій ситуації міністр внутрішніх справ Арсен Аваков намагається перекласти політичну відповідальність на президента, прем'єра, на антитерористичний центр, суди, що є порушення процедури. "Є пряма норма закону. Якщо є загроза життєзабезпечення країни, транспортного забезпечення, пряма загроза від озброєних людей, його дії повинні бути автоматичними і не вимагають ніяких додаткових повноважень, адже мова не йде про зону бойових дій. Мова йде про території, підконтрольній Україні".

Говорячи про прогнози розвитку цієї ситуації, Валентин Замлянский, виділяє наступні моменти. Ті підприємства, які знаходяться на непідконтрольній Києву території, проте сплачували податки в бюджет, більше цього робити не будуть. "Більш того, вони перестануть бути українськими. Частина з них буде порізана на металобрухт, а частина з них буде закрита, а ще частина працюватиме на інші ринки. Ще один момент, наші ура-патріоти кричать, що ми не повинні торгувати з терористами, ми не повинні брати донецьке вугілля. Насправді, ми будемо і надалі використовувати донецьке вугілля, але будемо брати його через Росію, або через інші країни. Це буде значно більш складна схема. І тим, хто кричали, що "Роттердам - плюс" – це грабіжницька схема, доведеться мати справу з "Ростов - плюс", яка буде ще більш грабіжницькою".

Далі, при експорті з Ростова нам поставлять світові котирування, та ще додадуть туди різних націнок і це відразу вдарить по собівартості при виробництві електроенергії. За попередніми оцінками, це десь по 1 грн на кВт/год буде додано. Таким чином, собівартість 1 кВТ/год зросте до 2 грн 30 коп. Плюс податки, транспорт.

Популярні новини зараз
Не затягуйте: кому доведеться оформляти лист до Пенсійного фонду На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю Ціни на популярний продукт взлетіли до небес: чому українці вирішили його ігнорувати Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома
Показати ще

А далі вже, Землянський стверджує, ситуація виглядатиме абсолютно неконтрольованою. "Українська влада показує, що вона не є владою. Україна показує, що вона не є прогнозованим і надійним партнером. Ось навіть щодо відносин з окупованими територіями, тому що це реакція на те, що українська влада не може гарантувати власне якусь стабільність. Політичні спроби врегулювати конфлікт ні до чого не привели. По суті, відбувається кримінальний злочин".