Зміни до Конституції передбачають, що всі судді повинні будуть підтвердити свою відповідність займаній посаді через процедуру кваліфікаційного оцінювання за трьома критеріями: компетентність, професійна етика і добропорядність.

"Значна частина суддів, які його проходили, з тих чи інших причин оцінювання не пройшли", - заявив агентству "Інтерфакс-Україна" заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов.

Відповідаючи на питання, які основні "гріхи" українських суддів, Філатов заявив наступне: "Є два основних моменти: або недостатній професійний рівень, або проблеми з поясненням джерел матеріального становища".

Читайте також: В Україні з'явиться "незалежний" надсудовий орган

"Ми розуміємо, що рівень довіри до судової влади, м'яко кажучи, невисокий", - додав політик, окремо відзначивши, що кваліфікаційна комісія звільнить місця в суддівському корпусі для "професіоналів".

Популярні новини зараз
"Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..." У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося
Показати ще

Крім того, Вищу кваліфікаційну комісію не пройдуть судді, на родичів яких зареєстровано велику кількість автомобілів. І якщо "суддя ніяк не може пояснити своїми деклараціями доходи, які б дозволили з легальних джерел придбати такий автопарк", пояснив Філатов.

"В якихось випадках оцінювання припиняється, для того, щоб дати можливість судді пояснити такі ситуації", - зазначив заступник голови АП.