В системі Генеральної прокуратури України з'явилося два нові органи - Рада прокурорів і Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія (КДК). Обидва органи, за чутками, повинні були очолити кандидати схвалені керівництвом Генпрокуратури, що за фактом і сталося.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це в інтерв'ю для "РБК-Україна" повідомив заступник голови головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк.
Як з'ясувалося, для того, щоб сформувати нові органи, перед травневими святами керівництво ГПУ організувало конференцію прокурорів. Керівництво відомства підготувало, а фактично і організувало голосування за всі документи, які затвердила конференція, повідомив заступник голови ГСУ.
"Мова йде про порядок денний, регламент конференції та інші документи. Хоча за законом учасники конференції повинні вирішувати самі, як її організувати і за якими правилами вона повинна проходити", - доповів Горбатюк.
Про його словами, практично весь день конференція працювала без регламенту: "Я та інші делегати заявили, що працюючи без регламенту, ми фактично робимо конференцію нелегітимною".
Читайте також: Шокін пішов, але справа його живе
Більш того, виявилося, що склад КДК, всі 108 кандидатів, були затверджені без обговорення. За заявою Горбатюка, "цих людей, ніхто не знає".
"На практиці голосування пройшло фактично наосліп. ... В день голосування ходили чутки, що є 5 осіб, яких затвердило керівництво Генпрокуратури, і за яких потрібно голосувати. Якщо ми подивимося на результати, то вони в першому турі набрали найбільшу кількість голосів", - розповів чиновник.
Відбір кандидатів до Ради прокурорів, згідно із заявою Горбатюка проходив "один в один" - з точно такими ж порушеннями.
"Перед голосуванням з'явилися дані про те, що були вказівки голосувати за двох - це Наталя Бабенко і В'ячеслав Говінський. Відповідно вони набрали найбільшу кількість голосів", - поскаржився Сергій Горбатюк.