Встановивши єдину для всіх ціну на газ (яка виявилася майже в два рази вище пільгової ціни для населення), голова Кабміну Володимир Гросман заявив на брифінгу, що нововведення допоможе Україні розвинути власний видобуток цього енергоносія. "За обсягами вже розвіданого газу Україна входить в трійку в Європі. І це абсурд, що при цьому ми багато років перебували в кабальної газової залежності", - промовив високопоставлений чиновник.

За його словами, гальмувала вітчизняну розробку багатих на газ площ саме занижена ціна на паливо, здобуте в Україні. "Розвиток власного видобутку, вже за пару років дозволить Україні повністю покривати власні потреби", - підкреслив прем'єр-міністр. Гройсман не став заглиблюватися в технічні і економічні подробиці планів розвитку розробки газовидобувних площ України, просто зазначивши, що такі плани є.

Як відомо, в ході засідання Кабміну, після якого і стався вищевказаний брифінг, була встановлена ​​однакова ціна на газ для населення і для всіх його споживачів, включаючи промисловість. Вона склала 6879 гривень за тисячу кубометрів, що мало чим відрізняється від колишньої максимальної - в 7 198 грн.

Читайте також: Гройсман підвищує ціни на газ: кому доведеться платити більше?

Цим рішенням Кабмін скасував "соціальну норму" об'ємом 1200 кубометрів на опалювальний сезон, ціною 3600 гривень за тисячу "кубів", яка діяла в 2015 і частково в 2016-му роках. Так що, для населення, яке використовувало тільки пільговий газ в опалювальний сезон, тариф зріс на 91%.

Популярні новини зараз
Перший день зими принесе українцям підвищені пенсії: хто опинився у списках ПФУ та ООН ТЦК перевищують повноваження: чи можна знімати на камеру Мобілізація без ТЦК: що зміниться для військовозобов'язаних ТЦК роздають школярам документи на підпис: чи можуть діти відмовитись
Показати ще

За оцінками фахівців, середньозважена ціна газу до рішення Кабміну становила 5400 грн за тисячу кубометрів, тобто, в середньому газ в Україні подорожчав на 27%. Як відомо, підвищення Україною цін на газ є важливою складовою для завершення другого перегляду програми кредитування EFF.

"Нові тарифи вдарять по всіх і за все за тими, хто за формальними ознаками не має права на субсидію. Фактично, це прихована форма відбору доходів у середнього класу", - заявив на своїй Facebook-сторінці мультимільйонер і народний депутат Віктор Балога.

Читайте також: Травнева реформа від МВФ викличе в Україні бурю протестів

У цьому світлі варто згадати олігархічний конфлікт, що виник на грунті появи на ринку газовидобутку нових гравців, коли на початку 2013 року нафтогазова компанія "Royal Dutch Shell" підписала з українським урядом Угоду про розробку Юзівської площі під видобуток сланцевого газу. Тоді чиновники поспішили заявити, що Україна має в своєму розпорядженні одні з найбільших ресурсів нетрадиційного газу в Європі - вони оцінювалися в 4,1 трлн. кубометрів.

Вже 10 червня 2015 року "Шелл" направила уряду Повідомлення про відмову від УРП у зв'язку "з тривалим форс-мажором і істотною зміною обставин".

Нагадаємо, 5 листопада 2013 року було підписано УРП з американською кампанією "Шеврон" по освоєнню Олеської площі на Західній Україні. Прогнозні ресурси газу на Олеській площі оцінювалися на рівні 3 трлн. кубометрів газу. Вже 15 грудня 2014 року стало відомо, що американська компанія вирішила в односторонньому порядку вийти з цього проекту. Причини відмови не розголошувалися. За повідомленнями ЗМІ, компанія встигла зіткнутися з протидією з боку чиновників на місцях, які торгувалися за отримання бонусів для регіонів від інвестора.