Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступає за реформу первинного рівня медичної допомоги. Він запевняє, що держава зможе підвищити зарплати лікарям.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це Гройсман сказав під час зустрічі з регіональними журналістами, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Нам потрібно створити сьогодні нормальний інститут сімейного лікаря, перепідготувати лікарів, підготувати інфраструктуру, тоді на первинному рівні ми отримаємо нормальну сімейну послугу", – сказав він.
"Первинний рівень – це сімейний лікар. Їх немає, тому що їх угробили, тепер наше завдання, щоб вони були. Реформа охорони здоров'я 2011 року – це була реформа знищення педіатрії і терапевтів. Хто такий сімейний лікар? Це лікар, який веде і малу дитину, і людину похилого віку. Для цього потрібні спеціальні знання, потрібно об'єднати і терапевта, і педіатра. Для цього потрібен час, людям потрібно навчитися, попрактикувати", – наголосив прем'єр.
За словами Гройсмана, Україна повинна запровадити інфраструктуру, яка дозволяє створити інститут сімейного лікаря: "У нас навіть інфраструктура не була до цього готова, тому що і діти маленькі, і дорослі люди з дорослими хворобами сиділи в одній черзі до лікаря".
Прем'єр-міністр зазначив, що на першому етапі реформи "впроваджуватиметься дуже цікава система оплати праці". "Вона дасть сімейним лікарям можливість удвічі збільшити свою заробітну плату. У цьому і полягатиме реформа та відповідальність за ту сім'ю, яку ти супроводжуєш як сімейний лікар, і ти будеш отримувати гроші за кожну родину, за якою ти спостерігаєш", – сказав він.
Як повідомляв "Знай.ua", прем'єр пообіцяв "золоті гори" вчителям і лікарям.