Глава Кабміну Володимир Гройсман розповів про переваги нового закону про державну службу. Політик упевнений, що саме цей документ покладе край усім негараздам бюрократичного апарату країни. Розробники нормативно-правового документа не придумали нічого кращого, як підвищити зарплату для чіновників, мовляв, якщо переходити на європейські стандарти, так по повній.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"З 1 травня ми впроваджуємо закон про державну службу. Я покладаю надії на цей закон. З одного боку, ми зможемо змінити систему нарахування заробітної плати", - говорить політик в інтерв'ю Українській правді.
Відомо, що згідно з документом загальний розмір премій держслужбовця за рік не може становити більше 30% фонду його посадового окладу. Гройсман переконаний, що заохочення чиновницького апарату буде ефективним механізмом боротьби з корупцією і змусить державних діячів направляти роботу на досягнення результату.
Але на цьому Гройсман не зупинився. Виявляється, що українські політики домовилися з "міжнародними партнерами" про те, щоб сформувати прозорий фонд, з якого будуть доплачувати держслужбовцям.
"Тому що у бюджету не дуже-то великі можливості. У них повинні бути чіткі функції і повноваження. По суті, чиновники повинні створювати умови, щоб країна ставала багатшою. Виходячи з цього, їм потрібно платити. Якщо ти їм не заплатиш, то кожен матиме якесь своє діло.
І щоб остаточно переконати журналістку в тому, що підвищення зарплати для чиновників буде еффекктівним для управління країною, політик наводить як приклад зарплати чиновник в Європі, які врьіруются від 3 до 9 тисяч євро.
Читайте також: Гройсман переконаний, що бідні українці не помітять подорожчання газу
Нагадаємо, що 1 травня в Україні підвищили прожитковий мінімум і мінімальну зарплату - 1450 грн.