6 травня поточного року Кабінет Міністрів України взяв курс на пенсійну реформу та зареєстрував власний законопроект 4608, який передбачає введення накопичувальної системи страхування з 1 липня 2017 року.

Вже через тиждень Міссія МВФ на чолі з Роном ван Роденом та уряд України (в особі віце-прем'єр-міністра Павла Розенка) повідомили, що стратегію реформування пенсійної системи підкаже і допоможе впровадити саме Фонд.

"До речі, МВФ не каже, що ми повинні все виконувати. Якщо нам не подобається ця програма, ми можемо припинити її, розробити нову, переконати МВФ, що саме вона правильна, і почати все спочатку… Але якщо ми так зробимо після двох років співпраці, хто нас після цього серйозно сприйматиме?", - пояснив ситуацію міністр соціальної політики Андрій Рева в інтерв'ю "Економічній Правді".

Читайте також: Міністр Рева: Повернемо людям субсидії, а ті їх проїдять

Проте, за словами міністра Реви Україна вже взяла на себе зобов'язання перед Міссією МВФ, і вже не має права від них відмовлятися. "Ми не можемо нічого відкинути, тому що Pacta sunt servanda - договори повинні виконуватися", - цитує класичні афоризми український високопосадовець.

Популярні новини зараз
Мобільний зв'язок боляче вдарить по бюджету: Vodafone оновлює умови для абонентів з грудня Мобілізовані психологічно не витримують: генерал про дезертирство в армії Мобільний зв'язок стає розкішшю: Київстар приголомшив абонентів оновленими тарифами Пенсійний фонд раптово урізав фінансування пенсій
Показати ще

"МВФ не вимагав термінового введення накопичувальної системи", - підкреслив міністр. В пояснення, Рева почав цитувати програму уряду і пояснив, що Міссія Фонду закликала лише до створення умов для подальшого введення накопичувальної системи. "Але я не бачу цих умов", - додав Рева.