Останнім часом у світі ще більше зросла кількість людей, які вважають або створюють видимість того, що вони займаються наукою. Шахраї регулярно публікують наукові дослідження та намагаються патентувати різні винаходи, які не мають нічого спільного зі справжніми знаннями та відкриттями.

За інформацією Geek Times, основною проблемою псевдонауки є неймовірна кількість різних публікацій. Усі статті фізично неможливо відслідковувати, тож вони потрапляють навіть у серйозні видання.

Проблемою є і тексти справжніх статей, адже дуже часто їх пише не надто кваліфікована людина, а експертна думка у них нерідко є фейковою. Самі ж шахраї іноді навіть застосовують генератори текстів для написання своєї роботи.

Таким чином кількість шахраїв у науковій сфері вже сягає кількості вчених по усьому світі. Зараз їх приблизно по 6 мільйонів з обох боків.

Найбільш розповсюдженою сферою обману є медицина. Саме тут псевдовчені мають більше шансів на успіх, адже про ліки від розповсюджених хвороб жваво читає громадськість, а самі матеріали активно публікують ЗМІ заради чергової сенсації.

Популярні новини зараз
ТЦК записують в ухилянти і подають у розшук чоловіків з відстрочкою: несподівана причина "Ніколи не потраплять на передову": чому працівники ТЦК не підлягають мобілізації "Полювання" на ухилянтів? На дорогах запускають мобільні блокпости – що це означає Обмежено придатних відправляють на передову: хто вирішує долю військовослужбовців
Показати ще

Читайте також: Вчені створили самоочисне скло (відео)

Нещодавно індійські вчені-медики і начебто не шахраї заявили про створення вакцини проти вірусу Зіка. Наразі ліки проходять етап тестування.