Сьогодні о 8:45 ранку після 14 годинного судового засідання під тиском військової прокуратури і особисто головного військового прокурора Анатолія Матіоса, який приїхав на засідання суду в 7:36 ранку 1 березня, Голосіївський районний суд міста Києва прийняв клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального ( заочного) досудового розслідування щодо екс-міністра Олександра Клименка.

Адвокати Олександра Клименка вважають, що рішення суд прийняв з допущенням значних порушень в ході слухання і під колосальним тиском з боку прокуратури.

"В цілому, вся ця ситуація з неодноразовими спробами подачі клопотання до Голосіївського суду свідчить про одне - про порушення закону самої ж Генеральною прокуратурою. Вони намагаються домогтися свого будь-яким шляхом. Закон і кримінальний процес їх хвилює найменше. Ця ситуація не може не наводити на думку, що в прокуратурі хочуть розглядати справу Клименка тільки у певних суддів. З огляду на системність у подачі клопотань Генпрокуратурою в Голосіївський суд в неробочий час - до початку робочого дня, виникає серйозна тривога за саму можливість об'єктивного, неупередженого і законного розгляду внесеного до суду клопотання ", - заявила адвокат Тетяна Жуковська, яка представляє інтереси Олександра Клименка.

"Останньою краплею" для слідчого судді став приїзд до Голосіївського суду рано вранці, в 7:36 ранку 1 березня особисто головного військового прокурора Анатолія Матіоса. Після приїзду підлеглого Юрія Луценка суддя пішла в дорадчу кімнату і буквально за 15 хвилин прийняла рішення на користь Генпрокуратури.

За словами Тетяни Жуковської, захист Олександра Клименка має намір домагатися відновлення справедливості в справі політика усіма законними правовими методами, в тому числі і в європейських інстанціях.

Популярні новини зараз
Залишать останню сорочку: які речі не будуть вилучати в ухилянтів-боржників "Працював усе життя, а користі - нуль": чи можуть українські пенсіонери продати свій стаж На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю В Україні впроваджують новий спосіб оплати за тепло: що тепер робитимемо
Показати ще

В ході розгляду клопотання відомства Юрія Луценка, були допущені значні порушення. Зокрема, в черговий раз військова прокуратура зареєструвала своє клопотання в Голосіївському суді в неробочий для суду час. Це стало вагомою підставою для подачі адвокатами заяви про відвід слідчого судді. Однак, всупереч всім законним підставам, заяви захисту про відвід судді не було задоволено.

І це не єдине порушення, яке було допущено в ході 14-годинного розгляду клопотання в Голосіївському районному суді в ніч з 28 лютого на 1 березня. Наприклад, через те, що адвокати не були належним чином повідомлені про час розгляду клопотання, щоб виконати доручення військової прокуратури і все ж розглянути справу, слідчий суддя навіть вдався до виклику безкоштовного адвоката. За словами присутніх на засіданні журналістів, більше 20 безкоштовних адвокатів відмовилися приїжджати для роботи з цією справою.

Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура вже тричі здійснювала спроби попросити суд дати дозвіл на заочне досудове слідство стосовно Олександра Клименка. Однак всі вони були безуспішні через численні порушення прокуратурою закону.

Так, 17 лютого військова прокуратура з власної ініціативи відкликала з Голосіївського суду м.Києва своє клопотання про проведення спеціального судового розслідування щодо політика, пославшись на те, що подане клопотання не відповідає закону. За словами адвоката Жуковської, в той раз, як і сьогодні, військова прокуратура здала своє клопотання в неробочий для суду час. В результаті чого був порушений порядок автоматизованого розподілу справ в Голосіївському суді, що стало підставою для сторони захисту вусом в неупередженості обраного автоматизованою системою судді. Відчуваючи небесосновательние побоювання в вибірковості судового процесу, адвокати Клименко подали прохання про відвід судді. Саме після задоволення прохання адвокатів і перерозподілу справи на іншого суддю, Генеральна прокуратура і відкликала клопотання.

Нагадаємо, раніше адвокати заявляли, що екс-міністр і лідер партії "Успішна країна" Олександр Клименко не має статусу підозрюваного. Відповідно всі дії Генеральної прокуратури, які здійснюються наслідком відносно політика, є незаконними. Сам Олександр Клименко неодноразово заявляв, що всі претензії з боку української влади на його адресу пов'язані з переслідуванням з політичних мотивів. У червні 2016 року стало відомо, що санкції ЄС, накладені на Клименко в квітні 2014 року, анульовано, Рада ЄС має відшкодувати юридичні витрати екс-міністра.