Народний депутат Ігор Луценко пояснив, чому Україна програє у боротьбі із корупцією. Ключовою проблемою залишається недосконале антикорупційне законодавство та окремі норми антикорупційної конституції.

"Шалена, гучна, високобюджетна, велелюдна боротьба з корупцією – і все одно перемагає корупція. Чому так?
Коротко, тезово.
1. Концепція, де корупція є окремим, секторальним, спеціалізованим злом (на кшталт тютюнопаління чи вирубки лісів) – є глибоко хибною.
2. Концепція, що потрібно створити вузькоспеціалізовані антикорупційні відомства, котрі будуть боротися з вузькою проблемою корупції, і тоді корупції на стане – неефективна. Запобігання та протидія корупції – функція УСЬОГО державного механізму.

Читати також: Порошенко блокує професіоналам доступ до керівних посад

3. Найбільша кількість корупційних норм міститься у нинішній Конституції України. Повноваження Президента, Парламенту, Уряду, правоохоронних органів прописані так, що генерують корупцію.
4. Подолання корупції в Україні – в правовому полі це новий конституційний процес. Власне, про необхідність Антикорупційної Конституції говорили до, під час та після Майдану. Цю ініціативу підтримали депутати у вигляді законопроекту (я теж співавтор). Ця ініціатива була, по суті, прописана у Коаліційній угоді тої коаліції котра так і не відбулася – цю норму ніхто, на жаль, не пробував виконувати.
5. Подолання корупції в Україні в суспільно-психологічному сенсі – це розуміння закону як суспільного договору, порушення якого чиновником навіть у дрібниці є замахом на весь суспільний лад.", - повідомив Луценко на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо, політичні експерти вважають, що офшорний скандал за участю Петра Порошенка можуть використати для його імпічменту.

Популярні новини зараз
Пропагандисти тепер застерігають Україну від вторгнення до РФ Війна переходить у затяжну фазу: Резніков розповів, як окупанти готуються обороняти захоплені території Представник Великобританії на Євробаченні-2022 пішов стопами Олега Псюка з Kalush Orchestra: не вистачає тільки вишиванки Друг Ані Лорак Сергій Лазарєв причепився до Джамали через Євробачення: "Перше місце не за супер-хіти"
Показати ще