У місті Хун на півдні Іспанії живе близько трьох з половиною тисяч чоловік. Його мер вирішив влаштувати один експеримент - підсадити всіх жителів на твіттер і подивитися, чи допоможе це краще управляти містом.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Хосе Антоніо Родріго Салас зумів не лише вмовити своїх городян завести акаунти в Твітері, але і підтвердити їх в мерії, щоб він точно знав, з ким спілкується. Твіттером стали користуватися електрики, підмітальники вулиць, кухарі в школі - загалом, всі підряд", - пише Polemix.
Спілкування влади з городянами виглядає приблизно так. Увечері житель пише меру, що на вулиці перегоріла лампочка в ліхтарі. Той відповідає: "Дякуємо за повідомлення. Завтра все полагодимо" - і зазначає в твіті електрика. На наступний день електрик викладає фотографію відремонтованого ліхтаря.
Читайте також: Twitter покидають п`ять топ-менеджерів
Такого роду "взаємна прозорість" працює і як батіг, і як пряник. З одного боку, якщо влада не буде робити свою роботу, жителі відразу про це дізнаються. З іншого боку, жителі бачать, що чиновники і комунальні служби дійсно працюють. І вони можуть похвалити працівника - наприклад, твіт з полагодженим ліхтарем отримав кілька ретвітів. А водій підмітальної машини завдяки своїм запальним твітам і взагалі став місцевою знаменитістю.
За словами мера, твіттер допомагає місту економити. Градоначальник зміг звільнити трьох працівників поліції і залишити одного. Єдиний поліцейський у місті розповів, що за день він отримує близько 50 твітів від жителів. Це інформація про серйозні події (наприклад, ДТП), і просто скарги ("Мій сусід співає, не затикаючись, що робити?"). На ніч поліцейський відключає телефон - якщо трапиться щось термінове, його і так знайдуть: всі знають, де він живе.