Канцлер Німеччини переконала Президента США не постачати Україні летальну зброю. Проте Америка не відмовилась від планів постачати оборонні види зброї.

"Обидва лідери обмінялися думками з цього питання і прийшли до єдиної думки, що в даний час не варто поставляти летальну зброю", - сказав посол Німеччини Петер Віттіг в інтерв'ю агентству Associated Press про переговори глав держав минулого місяця.

За словами посла, Обама погодився з Меркель, що важливо дати шанс на "дипломатичні та політичні зусилля".

В американській адміністрації продовжують розглядати питання про доцільність поставок зброї Києву. Обама заявляв, що США все ще вивчають можливість поставки летальних озброєнь, які можна було б використовувати в цілях оборони, однак остаточне рішення з цього приводу поки не прийнято.

Минулого тижня близько 12 представників обох партій американського парламенту приєдналися до спікера Палати представників Конгресу США Джон Бейнер, який просив президента невідкладно відправити Києву зброю через успіхи ополченців після введення режиму припинення вогню.

Популярні новини зараз

Михайло Поплавський відсунув юних студенток і взявся за Тіну Кароль: вже покликав у свою печерку

40-річна віруюча стрибнула в ополонку і не випливла - на очах у дітей і всієї родини: "Просто знесло течією..." 

21-річну породіллю акушери облили крижаною водою і побили: "За вами ніхто мити підлогу не буде..."

70-річний тато не ховає двомісячну дитину вже тиждень: хоче "поселити" в могилу до бабусі

Показати ще

Ряд європейських країн, Німеччина особливо, заперечували проти такого кроку, вони побоялись нового розпалення конфлікту та опосередкованої війни з Росією.

У середині лютого президент РФ Володимир Путін заявив, що американська зброя, можливо, вже поставляється для потреб українських військових, але, на його думку, ситуацію це кардинально не змінить. Бо у військових України, на його думку, немає бажання вести "братовбивчу війну".