Міжнародна антикорупційна неурядова організація Transparency International закликає Європейський Союз поновити й підсилити санкції проти колишніх українських чиновників.

"Transparency International закликає Європейський союз поновити та посилити політичні й економічні санкції проти старої команди Януковича. Простіше кажучи, країни ЄС не повинні дозволяти політикам із близького корупційного оточення Януковича перетинати їхні кордони. ТІ закликає бойкотувати їхні бізнеси та не підписувати із ними контрактів", – мовиться в заяві організації.

Крім того, Transparency International закликає російські органи влади до співпраці з українськими у питанні покарання колишнього президента України Віктора Януковича.

Читайте також: ЄС виключить із санкційного списку Богатирьову

У заяві зазначається, що Тransparency International Росія підтримуватиме ТІ Україну у викриванні статків Януковича в Росії.

Популярні новини зараз
ТЦК не має права накладати штраф: юристи розкрили важливий нюанс ПриватБанк попередив про нові обмеження: що зміниться з 1 червня Українці масово відмовляються платити за комуналку: проблема з боргами виходить на новий рівень У пенсіонерів заберуть 30% від виплати: кому ПФУ не повністю зарахує кошти
Показати ще

"Ми підозрюємо, що його маєток у Межигір'ї – це лише вершина айсберга. Ми маємо намір знайти інші шматки його багатств у Росії і зробимо усе можливе, аби ні Москва, ні Ростов не служили прихистком для колишніх диктаторів, таких, як Янукович", – сказав виконавчий директор ТІ Росія Антон Помінов.

Також Transparency International закликає українські органи влади до повного розслідування корупційних злочинів колишнього президента, здійснення правосуддя щодо нього.

У січні дипломати Європейського союзу провели дебати щодо продовження санкцій, пов'язаних з анексією Криму та проти Януковича і його соратників. Термін дії цих санкцій спливає у березні.

Раніше видання Wall Street Journal попереджало, що через бездіяльність української прокуратури санкції щодо Януковича і його оточення можуть скасувати вже навесні. Ці санкції передбачають замороження активів та заборону на в'їзд.

Очікується, що остаточне рішення Рада міністрів ЄС ухвалить до кінця лютого.