Президент Порошенко в якійсь мірі став заручником ситуації, взявши на себе персональні зобов'язання по реалізації Мінських угод. Глава держави намагається демонструвати бажання виконувати пункти Мінська-2, але у нього немає політичного механізму для їх реалізації. Таку думку висловив політолог Кирило Молчанов, повідомляє Ліга.net

"Президент намагається демонструвати, що бажання виконувати пункти Мінська-2 у нього є, що він тільки за політико-дипломатичний шлях врегулювання, а ось політичного механізму - немає, бо немає голосів в парламенті, не кажучи вже про конституційну більшість, чого вимагає зміни основного закону", - зазначив експерт.

На жаль, констатує Молчанов, далеко не всі політичні гравці зацікавлені у відновленні миру на Донбасі, тому що в високих кабінетах української влади досі утримується дуже сильне мілітаристську крило.

"Так звана" партія війни "навчилася заробляти на блокпостах, на блокаді, на рейдерстві за допомогою збройних формувань, на продажу зброї, на грабежі держбюджету в розділі військових поставок, нарешті", - нагадав він.

За словами політолога, організувавши повернення додому більше 400 громадян України, спецпредставник України в Тристоронньої контактній групі Віктор Медведчук "продемонстрував президентам України та Росії, що влада обох країн здатні виконувати Мінські угоди, нехай для початку хоча б в гуманітарній сфері".

Популярні новини зараз
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Молчанов впевнений в тому, що мирний процес незворотній, "тому що в першу чергу світу хочуть громадяни України".

"Згідно з останніми даними соціологічних опитувань, українці виступають за мир, вони втомилися від тривалого конфлікту, якому не видно ні кінця, ні краю. За даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, таких налічується 67% громадян. Ніхто вже не хоче воювати, за винятком тих, хто відбувся за роки військового конфлікту в фінансовому ключі. Тільки ось рейтинги підтримки "партії війни" - тобто політичних сил, які сповідують цю ідеологію - обвалилися до рівня статистичної похибки", - підсумував експерт.