Європейська Рада - вищий політичний орган Євросоюзу, в черговий раз продовжила на 6 місяців режим обмежувальних заходів у відповідь на російську агресію та незаконні дії проти територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України, повідомляє сайт міжнародного органу.

Як зазначено в повідомленні, санкції продовжені до 15 березня 2017 року та включають заморожування активів і заборону на поїздки стосовно 146 осіб і 37 організацій РФ.

Санкції, які були запровадженні в березні 2014 року, з тих пір продовжувалися кілька разів і були розширені півроку тому. Згідно з позицією Ради, немає підстав для пом'якшення режиму санкцій проти російських фізичних та юридичних осіб. Відповідні правові акти будуть опубліковані в офіційному журналі ЄС 16 вересня. У список санкцій Євросоюзу входять наближені до Володимира Путіна люди, в тому числі мільярдери Аркадій Ротенберг і Юрій Ковальчук, бізнесмени Костянтин Малофєєв і Микола Шамалов, а також депутати Держдуми і члени Ради Федерації Сергій Железняк, Сергій Миронов і Леонід Слуцький, та інші.

Читайте також: Осінній звіт по Малайзійському літаку стане санкційним вироком для Росії

Нагадаємо, що перший пакет санкцій США і Євросоюз, Австралія, Нова Зеландія і Канада ввели в дію в середині березня 2014 року - після того як Росія анексувала Крим. Заходи передбачали заморожування активів і введення візових обмежень для осіб, включених в спеціальні списки, а також заборона компаніям країн, що наклали санкції, підтримувати ділові відносини з особами та організаціями, включеними в списки. Крім зазначених обмежень, було також зроблено згортання контактів і співпраці з Росією і російськими організаціями в різних сферах.

Популярні новини зараз
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Показати ще

В подальшому пакет санкцій був неодноразово розширений. З квітня по травень 2014-го санкції були посилені через військове втручання РФ у справи України. Організатори санкцій звинуватили Росію в діях, спрямованих на підрив територіальної цілісності України, в тому числі - в поставці зброї проросійським повстанцям.

Наступний виток санкцій був пов'язаний з катастрофою MH-17 в Донецькій області 17 липня 2014 року, причиною якої, на думку керівництва ряду держав, стали дії проросійських бойовиків, підтримувані Росією, яких кадрових російських військових.

Як повідомляв сайт Знай.ua, сума збитку, нанесеного російській фінансової галузі міжнародними санкціями, за два роки склала 250 мільярдів доларів.