Економічний експерт Дмитро Марунич переконаний, що українці можуть самостійно вплинути на вартість блакитного палива в країні. Для цього лише потрібно проголосувати проти тих партій, які найбільше лобіюють підвищення тарифів для населення. Серед них Марунич назвав "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт" та ВО "Самопоміч".

Експерт пояснив внутрішнє подорожчання газу для населення девальвацією національної валюти і тим, що таку концепцію відповідності тарифів імпортному газу запровадив "реформатор" А. Яценюк.

" Це падіння курсу національної валюти по відношенню до долара і прийнята "реформаторами" на чолі з Арсенієм Яценюком концепції, що газ в Україні коштує стільки, скільки імпортний. Чому - це окреме питання. Вони взяли таку концепцію, вони вирішили, що це правильно, уряд пішов по їх шляху, і тепер громадяни України будуть платити стільки, скільки вимагає імпортний паритет. Написано в підручнику з макроекономіки, що ціна повинна дорівнювати маржинальній вартості.

Читати також: На покриття субсидій надрукують 107 млрд грн

У нашому контексті, коли імпорт великій, це вартість імпортної одиниці. З точки зору підручника з економіки – правильно. Питання – чи правильно з точки зору споживача? Думаю що ні.", - повідомив Марунич і додав, що українці можуть вплинути на цей процес, якщо не будуть підтримувати політичні партії, які просовують питання тарифів.

Популярні новини зараз
Вже у червні отримають більше: пенсіонерам нагадали важливий нюанс – як добитися перерахунку Українців зобов'яжуть сплатити податки за квартири минулих десятиліть Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт
Показати ще

"Коли споживачі зрозуміють і проголосують проти політичних сил, які цю історію просувають, тоді "Народний фронт", БПП і "Самопоміч" щось змінять, можливо, буде якийсь розумний підхід до встановлення тарифів", - повідомив експерт під час інтерв'ю виданню newsradio.com.ua.

Нагадаємо, раніше експерти порахували, що вартість однієї тисячі кубів газу завищена щонайменше на 1 тис. грн.