Президент Петро Порошенко закликав не визнавати легітимність парламентських виборів Росії, які Москва намагається провести в тимчасово окупованому Криму.

Про це йшлося під час зустрічі глави держави з послами країн "Великої сімки" та Європейського Союзу, повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко наголосив на важливості невизнання незаконної анексії Криму, де "катастрофічно погіршується ситуація з правами людини, включно з каральною медициною радянського зразка".

Глава держави також закликав не визнавати легітимність російських парламентських виборів, які Кремль намагається провести на українській території, що перебуває в тимчасовій окупації.

Президент підтвердив, що Україна й надалі намагатиметься врегулювати ситуацію на Донбасі політико-дипломатичним шляхом. Він зазначив, що на нинішньому етапі головні зусилля мають бути спрямовані на забезпечення виконання російською стороною безпекової частини Мінських домовленостей.

Популярні новини зараз
"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги
Показати ще

"Санкційний тиск на Москву демонструє свою ефективність і має зберігатися до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності нашої держави", - підкреслив Порошенко.

Окремо сторони обговорили питання якнайшвидшого звільнення заручників та політичних в'язнів, які незаконно утримуються в РФ і на окупованих територіях.

Порошенко поінформував глав дипломатичних місій про прогрес України на шляху реформ, передусім у боротьбі з корупцією. Також президент висловив вдячність країнам "Великої сімки" та ЄС за послідовну підтримку, зокрема і фінансову, у забезпеченні проведення складних, але необхідних для України та її європейського майбутнього реформ.

У зустрічі взяли участь посол Канади Роман Ващук, посол Японії Шіґекі Сумі, посол Французької Республіки Ізабель Дюмон, посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Джудіт Гоф, посол США Марі Йованович, посол Федеративної Республіки Німеччина Ернст Райхель, посол Італійської Республіки Давіде Ла Чечіліа та голова Представництва ЄС Хьюґ Мінгареллі.