Україна мала можливість позбавити Росію права вето при розгляді ситуації на Донбасі навіть у рамках нинішнього Статуту ООН, але до прийняття резолюції Радбезу щодо Мінських угод.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТаку думку висловив український дипломат, голова правління Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Василь Філіпчук.
За словами Філіпчука, треба змінити порядок денний переговорного процесу – наприклад, жорсткою вимогою включення туди питання Криму, який ігнорується Мінськими домовленостями.
"Не може бути спокою і миру в Європі, якщо агресор анексував військовою силою територію іншої країни. Тому потрібно винести на розгляд РБ ООН кілька резолюцій по Криму, а після застосування російського вето – винести питання на розгляд Генасамблеї та прийняти відповідну резолюцію щодо примушення агресора до миру. Ключовим тут має бути ухвалення будь-якого політичного документа Генасамблеї, де Росія буде класифікована як агресор, сторона конфлікту. Це відкриє можливості для застосування статті 27 статуту ООН, за якою сторона, що бере участь у конфлікті, повинна (тобто зобов'язана!) утриматися від голосування. Визначення саме ОРДЛО, а не РФ стороною конфлікту в Мінських домовленості, є найбільшою поразкою дипломатії під керівництвом Петра Порошенка. Помилкою, яка дорого обійдеться майбутньому України, якщо не вдасться в іншому документі класифікувати Росію як сторону конфлікту", - повідомив Філіпчук для видання "Апостроф".
Нагадаємо, раніше Знай.uа повідомляв, що Кремль змусять піти з Донбасу чотири причини.