Сьогодні вночі з'явилися подробиці суду над Путіним у справі катастрофи літака Malaysian Airlines, збитого в 2014 році над територією східної України, підконтрольної пропутінським військам.

Позовом на суму 330 мільйонів доларів займається американський адвокат Джеррі Скіннер, який вважає, що відповідальність за катастрофу повинен нести персонально Володимир Путін. Скіннер став відомий завдяки перемозі в подібній судовому позові, коли він домігся компенсації жертвам підриву літака над шотландським Локербі в 1988 році.

"Я впевнений в успіху. Але, як і в разі катастрофи над Локербі, на це можуть піти роки", - зазначає Скіннер, пояснюючи, що на витребування компенсації від Росії і Путіна в Європейському суді з прав людини може знадобитися великий термін.

Читайте також: Опублікували фото російських солдат, які збили малайзійський Боїнг

Скіннер заявив, що у нього немає особистих претензій до Путіна, але російський лідер сам зробив себе відповідальним, сконцентрувавши в своїх руках контроль над Росією. "У Росії не відбувається нічого без його схвалення, і тому він несе відповідальність за інших осіб", - зазначив адвокат.

Австралійська юридична фірма LHD, яку очолює Скіннер, подала позов від імені 16 жертв з Австралії, Нової Зеландії та Малайзії, а також 33 родичів загиблих. Кожен позивач вимагає виплатити компенсацію в розмірі 10 мільйонів доларів.

За словами позивача, свідчень очевидців, відеозаписів, фото-фідеофіксацій по всьому маршруту транспортування "Бука", даних радарів, записів переговорів авіадиспетчерів більш ніж достатньо для сторони обвинувачення.