У Російському уряді активно обговорюється тема приватизації "Роснафти", під час якої держкомпанія сама викупить свої акції у держави, що може викликати дефіцит валютної ліквідності на внутрішньому ринку. Таку оцінку дали аналітики Райффайзенбанку.

Читайте також: В Росії вже вкрали $35 млрд, отриманих від Китаю за майбутню нафту

"Виходячи з наших оцінок, велика частина вільних коштів "Роснафти" розміщена на рахунках локальних банків (залишки на валютних рахунках в держбанках становили, як мінімум, 5,2 мільярда доларів), відповідно, цей обсяг піде з ринку", - заявили аналітики, повідомляє slon.ru.

Експерти також відзначили, що для фінансування операції "Роснафти" доведеться вивести кошти з банківських рахунків, де компанія зберігає їх в основному у валюті. До середини поточного року у "Роснафти" скупчилося на рахунках близько 20 мільярдів доларів.

Як заявлено, "Роснафта" буде конвертувати кошти в рублі або за допомогою Центробанку, або безпосередньо передавши валюту через "Роснафтогаз" Мінфіну. 4 жовтня в Райффайзенбанку оцінили можливий обсяг емісії Центрального банку для приватизації "Роснафти" в 700 мільярдів рублів.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Співробітники банку заявили, що "теоретично нейтральний ефект на валютну ліквідність міг би бути тільки в разі її продажу на відкритому ринку без присутності ЦБ РФ як покупця, що викликало б короткострокове надмірне зміцнення рубля (подібна ситуація не влаштувала б ні ЦБ, ні Мінфін), тому цей варіант практично не реалізуємо".

Як раніше повідомляв Знай.ua, в "Роснафті" запропонували арештувати французькі активи в Росії.