Мінські угоди передбачають обмін за формулою "всіх на всіх", а сторони наполягають на тих чи інших квотах, домовитися про які вкрай складно. Про це в коментарі інформагентству "ForUm" заявив політолог, директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

"Обмін утримуваних осіб - це складні геополітичні домовленості. Є певні угоди, в яких після обміну наступним пунктом стоїть проведення виборів. Але поки сторони не готові до їх проведення, не може бути реалізована наступна частина Мінських угод. До тих пір, поки учасники переговорів будуть торгуватися й гальмувати обмін, це буде свого роду останнім шлагбаумом, адже в цьому питанні ми спостерігаємо дуже серйозну різницю підходів", - сказав Бортник.

Співрозмовник інформагентства також нагадав, що Мінські угоди передбачають обмін за формулою "всіх на всіх", а сторони наполягають на тих чи інших квотах, домовитися про які вкрай складно.

"Я допускаю, що в ситуації, яка склалася весь переговорний процес щодо обміну полоненими Переключити на можуть Медведчука. Але це не в інтересах Порошенка, який не дозволить Медведчуку монополізувати обмін. Хоча потрібно визнати, що на сьогодні позиції Медведчука найбільш сильні, на відміну від інших учасників процесу. До слова, такий варіант був би можливий при розумінні того, що Мінські угоди буде реалізовано. Але сьогодні ніяких політичних гарантій для реалізації Мінських угод немає. Тому навіть якби Росія хотіла, а Медведчук міг забезпечити ефективний обмін, решта учасників переговорів на це не підуть, оскільки обмін - це, перш за все, реалізація інших пунктів Мінських угод", - підкреслив експерт.