Ізраїльські археологи розкопали печеру зі старовинними сувоями Мертвого моря – кумранські рукописи, написані іудейською сектою в період з III по II століття нашої ери.

Про це пише повідомляють в Єврейському університеті в Єрусалимі.

Читайте також: На дні моря археологи знайшли унікальне давньоримське судно

Перші кумранські рукописи були виявлені бедуїнами в 1947 році в печері, розташованої в кілометрі від північно-західного берега Мертвого моря. Печера отримала назву Q12. Це 12 - остання печера з рукописами, про які було відомо та вдалося знайти.

Найбільше сувоїв знайшли у печері Q1. Серед семи сувоїв знайшли найцінніший – повна книга пророка Ісайї.

Популярні новини зараз
Побутовим споживачам пригрозили відключенням електроенергії: хто у "чорному списку" Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати
Показати ще

Кумранські рукописи складаються з двох частин. Перша - це списки біблійних текстів, їх зараз налічують приблизно 230. У біблійному корпусі кумранских сувоїв є всі старозавітні книги за винятком книги Есфір.

Крім біблійних текстів, також виявили календарі, історичні твори, гімни та інше.

Особливий інтерес для дослідників представляють собою сувої з текстами, складеними учасниками есхатологічної релігійної групи, яка називала себе "Яхад".

Фахівці, що займаються кумранською громадою, сходяться в тому, що вивчення цієї секти проливає світло на месіанські і есхатологічні очікування іудеїв II століття до нашої ери - II століття нашої ери, що, в свою чергу, дозволяє глибше зрозуміти витоки християнства.

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", у центрі Мехіко виявили древній храм ацтеків, присвячених міфічній істоті Кетцалькоатль, одним із втілень якого вважався бог вітру вітру Еекатль