Схвалена Венеціанською Комісією Конституційна реформа України судової системи передбачає, що судді будуть обиратися Вищою радою правосуддя відразу і на все життя, тобто безстроково. Про це агентству "Інтерфакс-Україна" розповів заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов.

"Також змінами до Конституції пропонується прибрати призначення суддів на п'ятирічний "випробувальний" термін, і відразу призначати їх безстроково. Це забезпечує незалежність судді - якщо він уже призначений, то його ніхто не зможе звільнити, крім, звичайно, тих випадків, які передбачені законом - бажання судді піти у відставку, дисциплінарні порушення і т.д", - відкрив подробиці майбутньої реформи Олексій Філатов.

Заступник глави АП додав: "Незмінюваність судді і його безстрокове призначення - одна з основних гарантій незалежності судової влади".

Читайте також: В Україні з'явиться "незалежний" надсудовий орган

Відповідаючи на зустрічне запитання журналіста, чи не буде безстрокове призначення робити суддів ще більш непідконтрольними, Філатов заявив наступне: "Судова влада повинна бути непідконтрольною, а відповідальною".

Популярні новини зараз
В Україні впроваджують новий спосіб оплати за тепло: що тепер робитимемо На українців чекає дощовий тиждень, але його фінал обіцяє радість: прогноз погоди в Україні Ціни на популярний продукт взлетіли до небес: чому українці вирішили його ігнорувати Українцям виплатять чималу компенсацію: гроші надходитимуть три місяці
Показати ще

Наступний блок змін до Конституції, за словами політика, спрямований якраз на підвищення відповідальності суддів. "Діючі норми не відповідають реаліям сьогоднішнього дня. За нинішньої Конституції звільнення судді залежить від політичних інститутів - або від президента, або від Верховної Ради", - підкреслив він.

Читайте також: Українські нардепи тримають районні суди в своїх руках

Нагадаємо, судді в Україні до сих пір на перші п'ять "пробних" років служби призначаються президентом, а після цього - можуть бути безстроково призначені парламентом.

Надалі, рішення про призначення і звільнення судді буде приймати "особливий неполітичний орган" - Вища рада правосуддя (ВСП). За словами Філатова, цей орган становитимуть судді, обрані іншими суддями.