Пакет законів зі змінами до Конституції України в частині правосуддя, т. н. "судової реформи", прийнятий вчора в Раді, був розцінений деякими експертами як популістський - норми закону будуть дотримуватися тільки при активній роботі НАБУ або з "доброї волі" суддівського корпусу.

Як заявив виданню Politeka, політолог Тарас Загородній, навіть в рази збільшені зарплати суддям, це "несподіваний бонус до середнього хабара від 5 до 10 тисяч доларів", до якого додаються нулі в судах вищої інстанції. Без активної роботи НАБУ висока зарплата не зупинить суддів від корупційних дій, впевнений експерт: "А НАБУ в нас дохле, і ніхто його оживляти не збирається".

Читайте також: Філатов назвав українських суддів недокваліфікованими

"Лише глибоко наївна людина може повірити, що Адміністрація президента не поставить на контроль всіх суддів, які будуть приймати потрібні Банковій рішення", - упевнений політолог.

Нагадаємо, якщо раніше суддя після 5-ти річного "випробувального терміну" повинен був проходити схвалення і подовження сроку повноважень в Раді, то тепер, підписом Порошенка, судді призначатимуться відразу на безстроковий термін. За словами Загороднього, "важливість поста президента", таким чином, для кожного окремого судді виросла в рази.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Читайте також: Українцям стало не по кишені відстоювати свої права в суді

"Під шумок була введена монополія на звернення до судів. Якщо раніше це міг зробити будь-яка людина, то тепер тільки адвокати. Тобто люди з невеликими доходами не зможуть отримати доступ до правосуддя, оскільки ціни на послуги зростуть в рази, як це трапляється у будь-якої монополії", - додав співрозмовник Politeka.