Фізики з Ліхайського університету (США) пояснили механізм утворення кавових кіл.

Своє дослідження вони опублікували в журналі Physical Review E, коротко про нього пише видання Gizmodo.

Кавові кільця виникають через випаровування рідини і осідання твердих частинок у дисперсній системі - середовищі, де одночасно присутні та не змішуються фази речовин. Перехід рідини в пар швидше за все відбувається на краях такої структури. Тому кавові частинки мають тенденцію осідати на краях чашки, тоді як в центрі їх не видно.

Читайте також: Каву необхідно заморожувати перед вживанням

Щоб вивчити формування кавових і подібних до них кілець (наприклад, від чаю) вчені вдалися до методу молекулярної динаміки. Фізики розглянули розтікання суспензії (свинцевої краплі) по мідній поверхні.

Популярні новини зараз
Мінус місяць канікул: освітянка розповіла, чому навчальний рік в школі має тривати довше Закували у кайданки і кинули обличчям у землю: ТЦК по-звірячому мобілізували чоловіка – відео Коли скінчиться пенсія по інвалідності: в Пенсійному фонді надали роз'яснення Торкнеться клієнтів усіх банків: в Україні з 1 серпня нові правила розрахунку карткою
Показати ще

На поверхні, де середовище поділялося на рідину і тверде тіло, вчені спостерігали втягування наночастинок в загальний рух, що приводить до формування кільця з наночастинок. Така поведінка системи обумовлена, на думку авторів, термодинамічними умовами - прагненням досягти найбільш вигідною енергетичної конфігурації.

Читайте також: Розчинна кава викликає сонливість