Можливо, Україні вдалося б уникнути конфліктів останніх років і втрати територій, якби перші особи країни прислухалися до думки В'ячеслава Чорновола про федеративний (земельний) устрій. Зараз Україна на роздоріжжі, і тільки народ може вирішити, якою бути Україні. Таку думку висловив політолог Володимир Воля, повідомляє From-ua.

Ідея існування України у вигляді федерації земель обговорювалася за часів УНР, а також в період відновлення державного суверенітету нашої після розвалу СРСР, нагадав експерт. На його думку, ті, хто критикує Медведчука за ініціативу про федеральний устрій України, фактично створюють передумови для можливої ​​реалізації цієї ідеї на практиці.

"Це і децентралізація, схожа на легкий по суті варіант федералізації. Це і схильність органів місцевого самоврядування приймати рішення, які виходять за межі їх компетенції. Проти унітаризму працюють перейменування всупереч думці громадян, а також політичні десанти з одних регіонів в інші (під час виборів і для проведення акцій). Це і економічні проблеми. Але це не найголовніше. Якщо осінньо-зимовий загострення політичної боротьби в Україні призведе до чергового "повстання", то його організатори самі підштовхнуть Україну до тій чи іншій формі федералізму. Такий сценарій не гарантований, але виключати його не варто ", - вважає політолог.

Як вважає Воля, федералізм не є загрозою для суверенітету, оскільки виключає передачу регіонам невідчужуваних суверенних прав центральної влади.

"Так, він може містити політичний ризик, що якісь з регіональних еліт згрупуються і в майбутньому можуть вдатися до якихось місцивих "зоряних" проектів. Разом з тим, якщо загострення внутрішньополітичної кризи може поставити нашу країну перед вибором "меншого зла" ", - підкреслив експерт.

Популярні новини зараз
Пенсіонери працюватимуть, доки ноги ведуть: в уряді задумали нововведення Українців накриють масштабні перевірки у липні: нові правила варто знати, аби не втратити виплати Українцям встановили обмеження: не вдасться перевезти через кордон "Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Показати ще

Він також пояснив, як слід розуміти федералізацію, яку пропонує Медведчук.

"Це велика самостійність для українських регіонів у рамках єдиної держави з єдиною столицею, єдиною вертикаллю виконавчої влади, однією Верховною Радою і одним урядом. Все це не містить ознак посягань на невідчужувані суверенні права центральної влади. І наскільки зрозуміло із заяв Медведчука в ЗМІ, мова йде про більш "централізовані" моделі федералізму, ніж у США, де штати мають широкі повноваження в сфері законодавства", - підсумував експерт.