Венеціанська комісія рішуче виступила за пакет законів, який збільшить повноваження української судової системи щодо їх незалежності від вищестоящих державних органів. Як підкреслив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна голова Комісії Джанні Букіккіо: "Звільнення суддів повинно залишатися винятком".

За його словами, Україна вже найближчим часом має проголосувати схвалений Комісією пакет законів в частині судової реформи, що розширює автономію судів на місцях.

"Він (пакет законів - ред.) Зміцнює незалежність суддів шляхом зміцнення Вищої ради правосуддя та усунення можливостей для впливу на кар'єру суддів з боку політичних органів - і президента, і Верховної Ради", - заявив Д. Букіккіо.

За даними доповідача, законопроект скасовує існувавшу до цього позицію "порушення присяги" в якості підстави для звільнення судді, тому що "це занадто розпливчасте поняття".

Читайте також: Святослав Піскун: "США і Європі вигідно говорити, що ми корумпована країна"

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 3 липня: неприємні сюрпризи, перешкоди у кар'єрі та несподівані витрати – прогноз для всіх знаків Зодіаку ТЦК вимагає сувору звітність: чекають дані на людей та машини Пенсії з 1 липня 2025 по-новому: як будуть нараховуватися бали та як це вплине на розмір пенсії "Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Показати ще

"Тим не менше, незалежність судової системи і імунітет суддів не повинні бути прикриттям для корупції", - поспішив додати міжнародний експерт.

Самі ж судді, за рекомендацією Венеціанської Комісії, "не повинні отримувати вигоду від загального імунітету, при цьому вони повинні мати лише функціональний імунітет, тобто імунітет за діяння, вчинені в процесі реалізації своїх судових функцій".

Раніше спікер Верховно Ради Андрій Парубій заявив, що зняття депутатської та суддівської недоторканності є "спірним питанням", і не буде виноситися в сесійний зал ВР на розгляд, поки депутати не "дадуть добро" на це.