Депутати України ухвалила закон про електронне декларування.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВерховна Рада України прийняла останній закон з "безвізового пакету" - про електронне декларування. За документ №3755 з пропозиціями президента Петра Порошенка і європейської сторони віддали свої голоси 278 народних депутатів.
"Це ми остаточно прийняли всі рішення, які необхідні для нашої євроінтеграції, з чим я нас і вітаю", - після голосування заявив спікер Володимир Гройсман.
Кримінальна відповідальність за подачу чиновниками недостовірних даних в деклараціях настає в тому разі, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 розмірів мінімальної зарплати.
Кримінальна відповідальність за декларування чиновниками недостовірної інформації пом'якшується, та передбачається покарання (крім позбавлення волі на строк до 2 років) у вигляді штрафу від 2,5 до 3,5 тис. Неоподатковуваних мінімумів доходів або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин.
Такожвстановлено штраф від 1 до 2,5 тис. неоподатковуваних доходів громадян за подачу свідомо недостовірних відомостей у декларації чиновників. Відповідальність настає в разі, якщо подані в декларації дані відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 розмірів мінімальної зарплати.
Повна перевірка декларації може проводитися в період виконання своїх повноважень, а також протягом 3 років після припинення такої діяльності.
В 2016 році службові особи, які на момент початку роботи системи подачі і оприлюднення декларацій займають відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов'язані подати щорічні декларації за минулий рік на протязі 60 календарних днів після початку роботи системи.
Читайте також: На Майдані збирається проплачений мітинг проти Яценюка (фото)
Представники Європейського Союзу досягли з Києвом компромісу щодо прийняття законів, необхідних для візової лібералізації України з ЄС.