Відповідно до прийнятого Верховною Радою бюджету на 2016 рік, Інститут національної пам'яті отримав 11 мільйонів гривень. З них 4,6 млн - на зарплати співробітникам. Ще півмільйона піде на оплату канцелярії і комунальних послуг, оскільки Інститут з комфортом розмістився в колишньому особняку графа Уварова в Києві на Печерських Липках. Про це повідомляють "Вісті".

При цьому співробітників у УІНП досить багато - 70 осіб. Для порівняння, у Державного агентства з питань кіно в штаті лише 45 чоловік, а у Мінінформполітики ще менше - 29. Робота в Інституті на даний момент ведеться над сімома проектами, серед яких розробка нових шкільних програм і рекомендацій для вчителів, а також створення меморіалу пам'яті Небесної сотні. Однією з останніх ідей, озвучених В'ятровичем, була розробка законопроекту, який зробить 9 травня робочим днем.

"Я вважаю, що серед вихідних, які варто скасувати, не лише 9 травня, а й 2 травня, а можливо і 1 травня, і, може бути, 8 березня. Але законопроект поки в стадії формування, ми подивимося на реакцію людей" , - повідомив глава УІНП.

Читайте також: Парубій створює видимість роботи парламенту

Частина експертів, в тому числі політолог Андрій Золотарьов, вважають, що Інститут національної пам'яті і його глава, скоріше, імітують діяльність, ніж насправді займаються наукою. А деякі українські історики вважають, що така установа не потрібна зовсім.

Популярні новини зараз
Абоненти не встигають за темпами "Київстару": тільки поповнили рахунок, а тариф уже подорожчав ТЦК збирає досьє на кожного: які дані вашої біографії знатимуть обов’язково Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс
Показати ще

"Мені як професійному історику не потрібен Інститут національної пам'яті. Я не впевнений, що він взагалі потрібен суспільству. Якщо говорити про його роль в суспільстві і про те, що і як цей Інститут робить, я можу однозначно сказати: він зараз створює проблеми, з якими доведеться мати справу в майбутньому," - заявив історик Георгій Касьянов.