Президент зможе достроково припинити повноваження парламенту, якщо протягом місяця після розпаду старої коаліції Верховна Рада не зможе домовитися про нове об'єднання. Згідно із законодавством позачергові вибори до Ради глава держави може призначити протягом 60 днів після припинення повноважень ВР.

Після оголошення фракції "Самопоміч" про вихід зі складу коаліції у Верховній Раді України в складі парламентської більшості залишаються лише фракції "Блок Петра Порошенка" і "Народний фронт", які налічують 217 народних депутатів. Цього не вистачає, адже в більшість повинні входити не менше 226 народних депутатів, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Звертаємо увагу, Президент має право, але не зобов'язаний, достроково припинити повноваження українського парламенту. Така норма міститься у статті 90 Конституції України.

Читайте також: "Самопоміч" вийшла з коаліції

Нагадаємо, за останні два дні з коаліції вийшли дві фракції - "Батьківщина" та "Самопоміч". Ще раніше про таке ж рішення заявила Радикальна партія, однак на засіданні парламенту 18 лютого Олег Ляшко заявив, що його фракція готова брати участь у формуванні нової коаліції у Верховній Раді України. Втім, формально коаліція ще існує - жоден депутат ще не відкликав підпису з коаліційної угоди.

Популярні новини зараз
В Україні легкові авто ТЦК беруть на облік: що загрожує власникам Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40% На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами
Показати ще