І третій транш МВФ розміром 1 млрд доларів, і обіцянки ЄС в жовтні надати Україні безвізовий режим - ланки одного ланцюга, яка називається "дорожньою картою" Мінська-2. Про це пише журналіст Ірина Гаврилова, повідомляє ГолосUA.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа думку Гаврилової, за ширмою майже двох років переговорів вирішувалися аж ніяк не питання повернення Донбасу і припинення військової операції на сході України.
"Сам факт візиту глав МЗС Німеччини та Франції, їхні візити до Слов'янська і Краматорськ, спільні конференції з українськими дипломатами і політиками говорять про те, що все доведеться починати з нуля. Але це буде означати ще багатомісячні безплідні переговори і узгодження, а часу на це немає. Вибори в США і вибори в Німеччині змушують світ шукати швидкі і короткі рішення, причому виходять за рамки Мінська-2, який, на жаль, підтвердив свою "безплідність", - констатує оглядач.
Саме тому, як стверджує Гаврилова, голова МЗС Франції Жан-Марк Еро і глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр приїхали саме до Києва, а не в Мінську, де засідає контактна група.
"Вони змушують Україну шукати нетрадиційні рішення, від офіційних протоколів переходити до розширення поля союзників. Наприклад, відмовитися на законодавчому рівні від переслідування учасників подій на Донбасі, провести вибори на території Луганської та Донецької областей, внести зміни до Конституції в частині децентралізації влади ", - пояснила експерт. Крім того, Гаврилова робить висновок, що вчорашні пропозиції Жан-Марка Еро - це давно відомий "план Медведчука".
"Обидва політики використовують однакові поняття. Наприклад, і Еро, і Медведчук використовують такий образ як закладка фундаменту при будівництві будинку. Віктор Медведчук в серпні цього року, кажучи про свій план, охарактеризував його так: "Це основа і фундамент в реалізації мінських угод". Вчора Жан-Марк Еро використовував аналогічні поняття, коли говорив про етапи мирного врегулювання на Донбасі ", - пише журналістка.
На її думку, щоб припинити одвічні заперечення української сторони - спочатку відведення військ і припинення вогню, а потім амністія і вибори - глава МЗС Німеччини заявив про паралельну реалізації пунктів з безпеки і політичних кроків.
"А це дуже важливий симптом! ... По суті, зараз українська влада проходить тест на готовність відповідати на суспільні виклики. Якщо, згідно соціології, понад 60 відсотків громадян втомилися від війни, то чи є сенс реагувати на "ультиматуми" прихильників війни, які потребують воювати до останнього українця на догоду зовсім неукраїнським інтересам? "- Запитує журналістка.