Спеціаліст з нафтогазового ринку Михайло Крутихін повідомив, що незважаючи на розбіжності між політиками, Росія ще чотири роки буде залежати від газотранспортної системи України. Це пов'язано з тим, що російський газ надходить до Європи через Україну.

"Сильна залежність від ГТС України в Росії буде зберігатися навіть після 2019 року, коли закінчиться термін угоди між "Газпромом" і "Нафтогазом". До цього моменту Росія не зможе створити якусь інфраструктуру в Європі, щоб скасувати транзит через українську територію. Тому доведеться продовжувати цю угоду, незважаючи на всі бажання російського керівництва якось покарати Україну і позбавити її транзиту. Це просто не вийде зробити. Якщо "Газпром" хоче виконувати свої зобов'язання перед західними споживачами російського газу, то доведеться робити це за допомогою України", - каже він, передає Апостроф.

Крутихін повідомляє, що питання надання Україні знижки на газ вирішує політичне керівництво країни. Тому що знижку дають з мита на експорт природного газу, що вираховують і з "кишень російських платників податків". Політичне керівництво може не врахувати корпоративні інтереси.

Експерт зазначає, що заяви президента Петра Порошенка про закупки російського газу по 160-180 доларів являюся перебільшенням, тому що Росія поставляє газ до Німеччини за нижчою ціною.

"У "Газпрому" на кордоні з Німеччиною, наприклад, за маршрутом "Північний потік-1"- ціна 150 доларів. Але він продає Німеччини цей газ по 128 доларів, тобто терпить там збитки. Ось, потрібно виходити з цієї ціни", - підкреслює експерт.

Популярні новини зараз
Українців зобов'яжуть сплатити податки за квартири минулих десятиліть Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще

Читайте також: 9,5 невиконаних обіцянок Порошенка

Нагадаємо, що "Нафтогаз" відмовився купувати газ у російського "Газпрому" по заявленим цінам в 177 доларів за тисячу кубометрів.