Зброю, з якої розстрілювати активістів Майдану, обміняли на певні преференції, приміром, на недоторканість чи наявність у цій справі "шістірок" замість справжніх злочинців. Окрім того, той факт, що її знайшли неподалік від Києва засвідчує й те, що її власники відчували себе впевнено, знаючи, що їх ніхто не буде шукати і притягати до відповідальності. Таку думку висловила експерт-криміналіст Анна Маляр, зауваживши, що Луценко має робити гучні заяви щодо цієї зброї лише після належної експертизи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Відбулися домовленості з тими, хто володів цією інформацією, це високопосадовці, ймовірніше за все. За те, що вони видали цю інформацію, їм могли пообіцяти таку собі... недоторканість, або непритягнення до відповідальності, в обмін на те, що будуть притягнуті якісь цапи-відбувайли, або шістки, що були виконавцями. Крім того, дивує наскільки непрофесійно схована зброя: недалеко, по суті в межах Києва. Люди, які є фахівцями і які боялися б переслідування, зробили б це більш професійно", - повідомила Маляр.
Читати також: Порошенко дорого заплатить за відсутність воєнного стану
За її словами, тим 55 особам, яким висунули підозри по цій справі, зараз важливо не дозволити втекти, оскільки у даному випадку мова йде про вбивства.
" Вони можуть переховуватися від слідства, можуть перешкоджати слідству тим, що будуть спілкуватися зі своїми співучасниками. Але можливо, що цих людей здавали в обмін, приміром, на те, що їх не будуть брати під варту. Тобто на перший погляд здається, що це результат якихось домовленостей — те, що ця інформація виплила через два роки", - наголосила експерт для видання Голос столиці.
Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фрагменти розрізаної зброї, у тому числі автомати, знайшли в озері Голосіївського району Києва. Це стало можливим після проведених обшуків у осіб, причетних до знищення зброї бійців, які розстрілювали мітингувальників у 2014 році.