Марош Шефчович, віце-президент Європейської комісії заявив про те, що готовий виступити посередником між Україною та Росією щодо врегулювання газової ситуації.

Марош Шефчович повідомив, що вже зв'язався з урядами країн, а саме - з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, главою “Нафтогазу” Андрієм Коболєва і міністром енергетики Росії Олександром Новаком.

Представники "Нафтогазу" доклали Шефовичу, що після прийняття спеціальних заходів, ситуація в Україні знаходиться під повним контролем. В Росії ж віце-президенту Європейської комісії розповіли про те, що транзиту газу в країни-члени Європейського Союзу нічого не загрожує.

"Що стосується Стокгольмського арбітражу, то віце-президенту Марошу Шефчовичу повідомили, що "Газпром" має намір розірвати свої контракти з "Нафтогазом". Ця процедура може зайняти деякий час і мати наслідки поставок газу", – зауважили на сайті Єврокомісії.

Марош закликає обидві сторони знайти компроміс у цьому питанні.

Популярні новини зараз
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати З 1 грудня платитимуть за пільговим тарифом: у кого зменшаться рахунки за світло Експерт назвав 5 міст України, які взимку залишаться без світла
Показати ще

"Європейська комісія готова брати участь і виступати посередником у тристоронньому процесі, який в минулому довів свою ефективність в подоланні розбіжностей між сторонами. Через складність і делікатність цього питання, ми будемо продовжувати вивчати можливості такого процесу в двосторонньому порядку" - говориться у повідомленні.

“Я буду уважно стежити за ситуацією, щоб переконатися, що була постійна гарантія транзиту російського газу через Україну в ЄС, оскільки це залишається нашим пріоритетом”, – підсумував Шефчович.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв розповів, які регіони максимально зменшили споживання газу.

Про це він написав у Facebook. Судячи з інформації голови компанії, в трійці лідерів - Кременчук (-35%), Дніпро (-32%), Миколаїв (-21%). Київ зменшив споживання газу на 15%. В середньому по Україні споживання газу зменшилося на 14%.