Стало відомо, що у Швеції у віці 95 років помер Арвід Карлссон, шведський фармаколог і лауреат Нобелівської премії по медицині. Про це повідомляється на сайті Гетеборзького університету.

Примітно, що за відкриття функцій нейромедіатора дофаміну в головному мозку Арвід Карлссон отримав Нобелівську премію в 2000 році.

"Він вніс великий внесок в науку і надихав своєю роботою студентів і дослідницьке співтовариство як у Швеції, так і в усьому світі", - прокоментував ректор Гетеборзького університету смерть Карлссона.

Він також зазначив, що університет пишається співпрацею з видатним фармакологом.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Карлссон отримав Нобелівську премію в 2000 році за відкриття функцій нейромедіатора дофаміну в головному мозку. Відзначається, що його дослідження допомогли створити нові лікарські препарати для лікування неврологічних і психічних захворювань.

Нагадаємо, що народився вчений в Упсалі, в родині історика Готфріда Карлссона. Закінчив медичний факультет Лундського університету. У 1944 році, під час навчання, брав участь у професійному медичному огляді групи в'язнів нацистських концентраційних таборів, звільнених завдяки ініціативі Фольк Бернадота, члена шведської королівської сім'ї.

Знай.uа нагадує, що Нобелівський комітет 9 жовтня визначив лауреата премії з економіки в 2017 році. Її присудили Річарду Талера.

Про це повідомляється в офіційному Twitter премії. Нагорода стала 49-й за рахунком. Талер отримав її "за внесок у поведінкову економіку".

Також нагадуємо, що про визначився лауреат Нобелівської премії світу в 2017 році. Її вручили Міжнародного руху за заборону ядерної зброї (ICAN).

Про це повідомляє прес-служба комітету. Міжнародний рух складається з неурядових організацій. У нього входять об'єднання з 100 країн світу.

Тим часом, Нобелівську пермию також отримав британський письменник японського походження Кадзуо Ісігуро.

Про це повідомляє комітет премії в Twitter. Письменник прославився такими романами, як "Залишок дня", "Не відпускай мене" і "Похований велетень".

Нагороду присудили за те, що він у своїх романах незвичайною емоційної сили розкрив прірву під ілюзорним відчуттям зв'язку зі світом".

Урочиста церемонія вручення нагороди пройде 10 грудня в Стокгольмі. Дата вибрана не випадково. В цей день помер засновник премії Альфред Нобель.