Пожежа у Чорнобилі наробила чимало галасу – нещодавно тут горів так званий "рудий ліс". Наскільки реальна небезпека такої ситуації, поки точно не можуть сказати ні екологи, ні рятувальники. Втім, існує версія, що небезпека насправді криється зовсім в іншому.

На каналі "ХК" в Telegram зазначили: рівень радіонуклідів в цих деревах справді настільки високий, що й встановити точно неможливо. Але вони не загрожують навколишньому середовищу так, як можлива пожежа на торфовищах. Якщо вогонь перекинеться туди, то ліквідувати наслідки повністю навряд чи вийде.

"Якщо вони будуть світитися, то мі все поголовно будемо аж світиться від щастя", - йдеться в коментарі.

Дивіться: у Чорнобилі загорівся радіоактивний Рудий ліс

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

Пожежа у Чорнобилі: що відомо про НП?

Станом на 6 червня пожежу в Чорнобильській зоні вдалося локалізувати, відкритого відкритого вогню немає, ситуація контрольована, повідомили в ДСНС. Окремі осередки горіння все ж спостерігалися, помітне задимлення, але за офіційними даними рівень забруднення повітря не перевищує норми.

Поліція Київської області повідомляє про відкриття кримінального провадження через пожежу за статтею "знищення або пошкодження лісових масивів".

Гасити полум’я взялися 150 людей та 35 одиниць техніки, в тому числі авіація. На територію, що горіла, скинули майже 114 тонн води. Пожежа сталася поблизу колишнього села Копачі. Виникли побоювання, про що писала низка ЗМІ, що горить так званий Рудий ліс – територія, через яку пройшла радіоактивна хмара 26 квітня 1986 року, – дерева якого висохли одразу після аварії на Чорнобильській АЕС.

Голова Державного агентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук на брифінгу ввечері 5 червня розповів, що радіаційний фон в Чорнобилі відстежує автоматизована система контролю із 39 датчиків. Рівень радіації, за його словами, не перевищує норми вже за межами десятикілометрової зони.

Дивіться: можливі причини пожежі у Чорнобилі

Як повідомляв портал "Знай.ua", на місці пожежі у Чорнобилі знайшли важливі докази. Правоохоронці в районі загоряння виявила щонайменше 3 факела, що може свідчити про навмисний підпал. Зловмисники таким чином могли намагатись приховати сліди інших злочинів - наприклад, незаконну вирубку лісу.