За повідомленням Нацполіції Львова, невідомий молодик розбив скло автомобіля громадського активіста і підклав у нього ручну гранату. Про це розповіли у прес-службі місцевих правоохоронців.

"Близько 9:45 на оперативну лінію" 102 "надійшло повідомлення від 32-річного громадянина, про те, що невідомий розбив вікно в його автомобілі Audi А6, припаркованому біля будинку на вулиці Героїв УПА. У багажному відділенні салону заявник виявив предмет, схожий на гранату РГД-5 ", - йдеться в повідомленні поліції.

За даними працівника Нацполіціі Львівської області Ігоря Зінкевича, розміщеним в Facebook, авто належить керівнику громадської організації "Рабів до раю не пускають" Івану Спринському.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що із зони бойових дій на окупованому Донбасі найчастіше вивозять бойові припаси.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа", де зазначається, що існує кілька способів, якими користуються солдати і офіцери для вивезення боєприпасів на мирну територію.

Як стало відомо, вивозять бійці ЗСУ припаси здебільшого, зі страху революції або розширення зони агресії Росії.

Як повідомляли учасники ООС, залишити за собою стрілецьку зброю, гранатомет або кулемет проблематично, адже кожна одиниця зброї перебуває на обліку під відповідальністю конкретної людини, і пропажа кожної є НП.

Учасник ООС, волонтер Мирослав Гай підкреслив, що якщо після повернення в частину зброю не було здано, проводиться службове розслідування.

"Якщо і були випадки пропажі зброї, то тільки тоді, коли, наприклад, горіла бойова техніка, а зброя знаходилася всередині", - відзначає він.

Але в той же час, проблему доставляє трофейна зброя, яку забрали у противника або знайшли, оскільки, його облік не ведеться, хоча найчастіше воно просто описується і здається.

Набагато простіше вивезти бойові припаси, витратні матеріали, гранати і патрони, які списуються після видачі на руки.

Незважаючи на те, що за правилами потрібно здавати чеки від гранат і гільзи від патронів, завжди можна їх знайти або втратити.

"Гранати - це боєприпаси, які після видачі на руки не враховуються, - додає Мирослав Гай. - Якщо ви взяли гранату, важливо, щоб потім ви здали від неї чеку. Якщо взяли гранату і повернули чеку, то граната списується".

"Але завжди можна сказати, що відступали, а граната випала і загубилася", - говорить Костанчук. В такому випадку ніякої чеки вже здавати не потрібно.