Експерти розповіли, як дипломатична криза на Близькому Сході вплине на ціни на нафту та газ, а також на долю організації ОПЕК.

Реакція світового ринку нафти в перші дні після політичного загострення навколо Катару в головному нафтовому регіоні світу показує, що його учасники поки не сильно стурбовані майбутніми поставками енергоносіїв з країн Перської затоки (на які припадає майже третина всієї споживаної в світі нафти), повідомляє "Радіо Свобода".

Однак політичне протистояння в регіоні, відзначають експерти, може стати черговим тестом для поточної політики самої ОПЕК, тільки що вирішила продовжити дію угоди про тимчасове скорочення видобутку ще на дев'ять місяців, до квітня 2018 року.

"Дуже важко поки сказати ... По-перше, конфлікт тільки-тільки трапився. І ніхто не знає, або вже на цьому тижні вони якось домовляться, і через місяць все буде знову в порядку, або через місяць все лише погіршиться", - розповів керівник відділу сировинних ринків аналітичного управління німецького Commerzbank (Франкфурт) Євген Вайнберг.

"Це один з тих випадків, коли можна знайти пояснення як для зростання цін, так і для їх подальшого зниження. Швидше за все, нове зниження стало результатом того, що очікування на ринку сильно змінилися - буквально за останні 2-3 тижні. Адже ще місяць тому ринок дуже позитивно реагував на будь-які новини, що йдуть від ОПЕК, щодо можливого скорочення видобутку. Тепер же ринок налаштований дуже скептично, так як його сподівання виявилися "перегрітими", - додав він.

Популярні новини зараз
Відстрочки від мобілізації не побачать: кого з чоловіків заберуть попри захист В Україну мчать снігопади та дощі: озвучено "крижаний" прогноз погоди на початок квітня Пенсіонерів заженуть у злидні: встановили недосяжні умови для гідної пенсії Мобілізовують навіть заброньованих: юрист пояснила причини
Показати ще

Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", американські спецслужби запідозрили Росію в хакерських атаках, які призвели до того, що деякі арабські країни розірвали дипломатичні відносини з Катаром.Вони опублікували повідомлення на сайті інформагентства Катару, що спричинило погіршення відносин між державами.