Пізно ввечері 31 березня, зібравшись на антикризове засідання, екстрено скликане головою Верховної Ради Андрієм Парубієм, голови фракцій коаліції прийняли безпрецедентне рішення про саморозпуск парламенту.

Як повідомили депутати в кулуарах, за рішення проголосували не тільки коаліціанти, а й представники так званої опозиції: "за" - 364 нардепа з 421 присутнього.

Депутати святкують достроковий розпуск Верховної Ради

За найсвіжішою інформацією, причиною такого рішення стала абсолютна розчарованість українців діями законодавчого органу.

"Честь і совість не дозволяють нам продовжувати роботу, тому на сьогоднішньому засіданні ухвалили саме таке рішення - дострокове припинення роботи парламенту і перевибори. Ми не виправдали надій українців, адже з часів Євромайдану розчарованість суспільства нашими діями і ситуацією в країні в цілому тільки наростала", - розговорилися депутати після засідання.

Популярні новини зараз
У темряві збираємо на ремонт? Влітку тарифи на світло для простих українців зростуть до 4,8 грн "Працював усе життя, а користі - нуль": чи можуть українські пенсіонери продати свій стаж Ціни на популярний продукт взлетіли до небес: чому українці вирішили його ігнорувати Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома
Показати ще

"Ми поступаємося дорогою молодим і перспективним - в надії, що вони зможуть виправити всі наші помилки, побудувати сильну і процвітаючу Україну", - додали народні обранці.

У свою чергу, глава парламенту повідомив, що найближчим часом парламент збереться на своє останнє засідання, щоб призначити дату перевиборів.

Тим часом, як повідомив кореспондент "Знай.ua", деякі народні обранці почали відзначати цю історичну подію прямо в сесійній залі: поки охорона вносила Арсенія Яценюка з букетом троянд, лідер українських радикалів Олег Ляшко щось випив із припасеної фляги, закусивши жменькою землі . А ось братові Михайла Добкіна - Дмитру було явно не до процедурних питань: протягом усього засідання він зі стурбованим обличчям намагався комусь додзвонитися по футляру для окулярів.

Інформаційний портал "Знай.ua" нагадує, що Верховну Раду восьмого скликання обрали 26 жовтня 2014-го, а до роботи вона приступила 27 листопада того ж року. Законодавчий орган складався з десяти партій: "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт", "Самопоміч", Опозиційний блок, "Радикальна партія Олега Ляшка", "Батьківщина", "Свобода", "Заступ", Правий сектор і "Воля". Представники останніх чотирьох пройшли за мажоритарною системою. Ще 96 місць у парламенті отримали самовисуванці.