Тендер "Центренерго" на закупівлю 700 тисяч тонн вугілля антрацитових марок для Зміївської та Трипільської станцій виграла грузинська компанія Saqnakhshiri.

«Не дивлячись на те, що тендер був проведений на Prozorro, прозорим він не був», - пише в статті головний редактор ресурсу «БізнесЦензор» Сергій Головньов.

На думку автора, відкритим залишається питання, звідки грузинська компанія Saqnakhshiri буде брати ресурс. Ткібульське родовище, яке розробляє компанія, містить кам'яне і буре вугілля. Вугілля антрацитових марок у Грузії не видобувається. GIG сам закуповує сортовий антрацит в Ростовській області РФ обсягом до тисячі тонн на місяць для виробництва вапна.

Відповідно до його розрахунків, поставки з далекого зарубіжжя малоймовірні: «Теоретично, GIG може взяти антрацит із трьох джерел: завезти з далекого зарубіжжя (ПАР, Австралія, В'єтнам), закупити його в РФ (Кузбас) або продати Україні вугілля з "націоналізованих" бойовиками "ЛНР" і "ДНР" підприємств на Донбасі. Закупівля в Африці чи Австралії малоймовірна, оскільки великі обсяги низьколетючого вугілля (антрацит, тоще) законтрактували компанії ДТЕК Ріната Ахметова і "Укртеплоенерго" Анатолія Шкрібляка».

«Найвірогіднішим джерелом для грузинської компанії є українські шахти, які знаходяться на неконтрольованій території. По-перше, цей ресурс найбільш дешевий в регіоні. По-друге, крім як на українські ТЕС, збувати його практично нема куди», - підкреслює журналіст.

Популярні новини зараз

16-річна Маша Полякова похвалилася шикарним подарунком від "шанувальників": "Дівчата, дивіться"

Без п'яти хвилин тато Віктор Павлік осідлав мрію Пікалова - хай буде батл: "У старості щеня..."

Розійшлися? Ксенія Мішина видалила Олександра Еллерта зі свого Instagram

Дзідзьо показав, у кого "позичив" своє ім'я - "Був мега популярний"

Показати ще

Після того, як самопроголошена влада "Л/ДНР" відібрала вуглевидобувні й металургійні підприємства на неконтрольованих Україною територіях у законних власників, країна змушена завозити антрацит з-за кордону.

Відповідно до затвердженого Міненерговугілля паливного балансу, теплова генерація повинна імпортувати в 2017 році 5,6 млн тонн вугілля антрацитових марок. На цьому паливі працює половина з 12 українських ТЕС.

Державна компанія ПАТ "Центренерго" управляє трьома ТЕС, дві з яких працюють на антрациті. Це друга за потужністю після ДТЕК теплова генерація в країні.