Правоохоронні органи та слідчі покривали один одного у розслідування розстрілів людей на Майдані рік тому. Не збирали свідчень та доказів, багато постраждалих досі не отримали компенсації та допомоги, йдеться у висновках незалежного розслідування місії Amnesty International в Україні.

"Увесь рік ми спостерігали, як слідчі практично не приймали зусиль збирати свідчення, дозволили знищувати докази, карти та документи по розстрілу людей на Інститутській. Самі співробітники правоохоронних органів не йшли на контакт, не давала покази та напряму відмовляли свідчити про ті події", - заявив експерт Amnesty International в Україні Красимір Янков.

Під час розслідування експерти неодноразово фіксували відсутність реакції міліціонерів та спецпризначенців на повістки слідчих. Ті, хто приходили на допити, говорили, що не пам'ятають чи не були на місці подій.

"Нам казали, що частину доказів вивезли співробітники "Беркуту" у Крим, але ж їх на Майдані була незначна частка. Щоб реконструювати події, достатньо було опитати тих спецпризначенців, які залишилися на території України. Проте нам вказували, що частина учасників подій виїхала в зону АТО, а слідчі не використали можливості поспілкуватися із ними хоча б по Скайпу", - зазначив Янков.

Недоліки та помилки розслідування дали можливість уникнути судового переслідування винним. Експерти зауважили наявність конфлікту інтересів між слідчими та винними у кривавих подіях на Інститутській.

Популярні новини зараз

Комаров зі "Світу навиворіт" показав сумну правду про українців: "Роблять це не через бідність"

Українці потролили Фреймут за "дуель" з Катериною Кухар на "Танці з зірками": "Лебідь і Буратіно"

У США помер український меценат і лікар Юрій Сас-Подлуський: повернув реліквії Шептицького і врятував сотні людей

Ірину Білик рознесло на "Осколки": "Зустрів і покохав"

Показати ще

"Ми зауважили, що жоден з міліціонерів, навіть ті, проти кого є відеодокази, не були покарані. З незалежних джерел надходило багато інформації, що вони розслідували справи проти своїх учорашніх колег", - пояснила керівник Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.

Вона закликала українську владу дотримуватися своїх зобов'язань як перед громадськістю в Україні, так і перед міжнародними партнерами щодо прозорого та якісного розслідування подій минулого року.

"Ми вимагаємо своєчасно надавати адвокатам та потерпілим інформацію про хід розслідування, розкривати деталі громадськості. Майже всі постраждалі, з якими ми розмовляли, заявили, що в них не брали свідчень в якості потерпілих, хоча багатьох спочатку допитували як підозрюваних. Нікому з них не повідомили про хід розслідування через багато місяців після подання скарг", - зазначила Мазур.

У доповіді "Україна: Рік після Євромайдану - з правосуддям затягують, у правосудді відмовляють" також наводять дані про постраждалих, які не отримали компенсації та будь- якої допомоги за відсутністю матеріалів розслідування їх справ.

Зокрема, йдеться про 20-річного чоловіка, якого "після побиття за щелепу тягнули в міліцейську машину, а також розпилювали сльозогінний газ в область геніталій". Немає також результатів про розслідування каліцтва 51-річної жінки, яку співробітник міліції вдарив кийком в обличчя. В наслідок цього її череп був проломлений і вона осліпла на одне око.

У організації закликали поставити розслідування усіх злочинів за грудень 2013-лютий 2014-го в пріоритет Державного бюро розслідувань, яке має розпочати свою роботу протягом 2-3 місяців.

За даними Міністерства охорони здоров'я, в ході протестів на Майдані рік тому загинули 105 осіб, включаючи 13 співробітників міліції. Наразі невідомо про жодного затриманого та засудженого внаслідок тих події.