З понеділка, 16 листопада, правоохоронні органи мають прозвітувати про розслідування трагічних подій під час Майдану на початку 2014 року. Про це заявив президент Петро Порошенко в інтерв'ю українським телеканалам.

"По кожній жертві Майдану має бути проведено розслідування і відповідальні за вбивства мають бути притягнуті до відповідальності. При цьому звіт (правоохоронних органів) про сотні притягнених до відповідальності - мене не задовільняє", - заявив глава держави.

Він наполягає на тому, щоб звіт правоохоронців було оприлюднено саме цього тижня, оскільки народ має право знати, хто винен у злочинах.

"Я вимагаю, щоб правоохоронні органи, починаючи з понеділка, відзвітували саме в такій формі: хто бив студентів 30 листопада, прізвища та винні, хто знущався з журналістів, бив журналістів і громадських активістів 1 грудня на Банковій, хто організовував штурм і давав наказ штурмувати Майдан 11 грудня. І головне, хто несе відповідальність за вбивства - Нігоян, Жизнєвський, хто несе відповідальність за події у Маріїнському парку 18-19 числа, за нічний штурм Майдану, коли палав будинок профспілок", - підкреслив Порошенко.

Президент додав, що не має сумнівів, що він відбудеться.

Популярні новини зараз
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

При цьому президент зауважив, що суди, які претендують на об'єктивність, тривають довго, у т.ч. - і міжнародний трибунал у Гаазі.

"Але я не буду чекати багато років, ми маємо знати відповідь (про винних у вбивствах на Майдані) вже зараз", - додав він.

За його словами, головна відповідь відома усім - "кримінальну відповідальність несе Янукович" і представники його режиму. Але для повноцінного завершення розслідування і покарання винних, за словами президента, необхідна ефективна судова влада. Саме тому, наголосив Порошенко, він ініціював проведення судової реформи через внесення відповідних змін до Конституції України.

Читайте також: Власникам скандального кафе в центрі Києва нагадали про Євромайдан (фото)

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі оголосив попередні висновки слідства. За ними, злочинів проти людяності під час побиття протестуючих, не виявили.

"Тим не менш, українські правоохоронці застосовували "надмірну і невиправдану" силу проти протестуючих і журналістів в ході протестів на Майдані в 2013-2014 роках", - ідеться у повідомленні.