Кілька сотень донецьких шахтарів перекрили вулицю Банкову, де проводять безстроковий мітинг. Під стукіт касок вони вимагають відновити дотації для вугільної промисловості, звільнити міністра енергетики Володимира Демчишина та повернути їм пільги.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Ми вимагаємо, щоб держава купувала наше, українське вугілля. Електроенергія повинна бути теж наша, а не російська. Як можна купувати вугілля у ворогів й ігнорувати вітчизняного виробника?" - пояснила "Знай" вимоги мітингувальників голова шахтарської профспілки "Павлоградвугілля" Ольга Гриб.
Шахтарі, переважно з Донецької та Дніпропетровської областей, обурилися затримкою зарплат і зменшенням пенсій після прийнятих парламентом змін у законах.
Свої вимоги гірники сформулювали вчора на третьому з'їзді шахтарів України. Крім відставки міністра енергетики, вони зажадали в уряду закуповувати українське вугілля за міжнародними цінами, ввести мораторій на закриття шахт і скликати РНБО з питання енергетичної безпеки країни.
Щоправда, єдності серед мітингувальників не було. Під час зачитування вимог з'їзду у "речника" відібрали мікрофон.
"Поки ми будемо тут соплі жувати, розповідати - добре нам чи погано, депутати всі розійдуться. Досить читати нам заумні папірці! Йдемо до Верховної Ради, поки там ще хоч хтось є", - заявив шахтар, який представився Андрієм.
Мітингувальники ще кілька разів пропонували йти до будівлі Кабміну і Верховної Ради, проте організатори їх зупинили. Замість цього шахтарі почали стукати касками, щоб привернути увагу чиновників з Адміністрації президента.
"Ми в курсі, що президента сьогодні там немає. Та нехай вийде хоч хтось з Адміністрації, бо розмовляти з банківським менеджером Демчишиним ми не будемо. Доки до нас не вийдуть, доки нас не почують - ми не підемо", - звернувся до присутніх один з організаторів.
Серед самих шахтарів не всі були в курсі, що саме вирішив з'їзд і з якими вимогами вони стоять.
"Я вимагаю підвищення зарплати. Як отримував 4-4,5 тисячі гривень в 2008 році, так і отримую їх зараз. Я навіть самого себе не можу забезпечити, не те що сім'ю", - сказав "Знай" шахтар Сергій з Новодонецька.
"Заборгованість держави перед ДТЕК зростає. Зарплати поки платять, але ми вже на межі. Держава не купує вугілля. Ми ризикуємо втратити тисячі робочих місць, просто тому що видобуте вугілля виявилося нікому не потрібним", - пояснила Ольга Гриб.
Організатори мітингу заявили, що готові припинити блокування Банкової, якщо Адміністрація президента сформує групу переговорників і піде на поступки. Мітингувальники не приховували, що більшість з них працює на шахтах концерну ДТЕК Рината Ахметова.