У містах РФ пройшла акція грамотності під назвою "Тотальний диктант". Росіяни всілися за парти та показали, наскільки добре володіють рідною мовою. Результати показали, що найважчими для них виявилися чи не найуживаніші слова: "коньяк" та "стерлядь".

Про це повідомляють російські ЗМІ.

"Найскладнішим у нас була така пропозиція, в якому одночасно вживалися два слова - "стерлядь" і "коньяк". Так ось, я думаю, що в слові "коньяк" допускали помилки, тому що більшість наших учасників - це дами або дівчата, які не так часто вживають цей напій", - розповіла голова експертної ради всеросійської акції Наталя Кошкарьова.

Кошкарьова наголосила, що у слові "коньяк" чомусь частіше росіяни ставлять замість м'якого твердий знак, що є помилкою.

А от варіації слова "стерлядь" дуже вразили комісію. За словами організатора, таких варіантів, які запропонували у диктанті учасники, вона навіть придумати не могла. Це слово стало в Росії другим за складністю у написанні.

Популярні новини зараз

Влад Яма здивував знімками "справжньої" Джамали: "Ще ніколи не виглядала так мужньо"

Настя Каменських зізналася в проблемах із зайвою вагою і показала фото: "Багато років соромилася"

51-річна Ірина Білик на "Масці" вразила українців зовнішністю: "Що з обличчям?"

Вдова Кернеса Гайсинська позбулася двох "дітей" покійного мера

Показати ще

"Слова "стерлядь"стільки було варіантів, що важко було б всі їх перерахувати", - додала голова ради.

За підсумками перевірки, грамотними визнали лише 10% людей, у тому числі на відмінно написав "Тотальний диктант" учасник із Новосибірська, який писав шрифтом Брайля. Також організатори відзначили найстаршого учасника, якому 102 роки.

Цього року текст диктанту підготував відомий російський письменник та історик Леонід Юзефович. Бажаючих перевірити свою грамотність назбиралося 200 тисяч чоловік із 866 міст та 71 країни.

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", у молодшій та середній школі учні здаватимуть ЗНО.