Експорт російських бойових літаків під загрозою через припинення поставок Україною головок самонаведення для авіаційних ракет. Про це пише російське видання Gazeta.ru.

Покупці російських бойових літаків типу МіГ-29, Су-25, Су-27 і Су-30 незабаром можуть опинитися без ракет ближнього бою Р-73. Ракета була створена ще за радянських часів, а головки самонаведення (ГСН) до них вироблялися на київському заводі "Арсенал".

У березні минулого року через події на Сході України поставки ГСН в Росію припинилися, а їх запасів на заводі-виробнику ракет вистачить ще на 2-3 роки. ГСН вимагають особливих умов зберігання, а їх термін придатності вкрай обмежений. Нові ракети, які розроблялися на зміну Р-73, ще не готові навіть для російських ВПС, а їх випробування і прийняття на озброєння може затягнутися на кілька років.

Тих запасів ракет Р-73, що зараз є на складах МО РФ, може вистачити для російських ВПС ще на 7-8 років. Але постачання ракет іноземним покупцям опинилися під загрозою зриву. І це може сприяти тому, що імпортери російської авіаційної техніки переорієнтуються на інших виробників авіатехніки.

Показово в цьому плані, що буквально днями Єгипет, традиційний покупець озброєння радянського і російського виробництва, підписав багатомільйонний контракт з Францією на покупку винищувачів Rafale.

Популярні новини зараз

Комаров зі "Світу навиворіт" показав сумну правду про українців: "Роблять це не через бідність"

У Харкові подружка Зайцевої злетіла з моста у воду - "осідлала" плаваючу машину, благаючи про порятунок

Онкохвора Заворотнюк зібрала останні сили на дзвінок Баскову: "Привітати тебе"

Ірину Білик рознесло на "Осколки": "Зустрів і покохав"

Показати ще

Крім того, відкривається ніша для нових експортерів авіаційної техніки, на зразок Китаю, який в останні кілька років стрімкими темпами розвиває свою авіапромисловість і розробляє відразу кілька напрямків перспективних бойових літаків, включаючи винищувачі п'ятого покоління, що явно не в інтересах Росії.