У Росії не побачили криміналу у побитті журналіста бойовиками «ДНР»

поділитись
Слідчий комітет Росії вже неодноразово порушував кримінальні справи за підозрою у злочинах, нібито скоєних щодо російських журналістів на території України

Слідчий комітет Росії не порушуватиме кримінальну справу за фактом захоплення і побиття журналіста "Нової газети" Павла Канигіна бойовиками угруповання "ДНР" на сході України.

Про це йдеться у відповіді Слідчого комітету на імʼя головного редактора видання.

У відомстві заявили, що вже провели перевірку за цим інцидентом. За її підсумками 26 червня ухвалили рішення не порушувати кримінальну справу. У Слідчому комітеті з посиланням на Кримінально-процесуальний кодекс Росії додали, що не мають підстав для проведення повторної перевірки і, відповідно, порушення справи.

У "Новій газеті", яка оприлюднила цю відповідь Слідчого комітету, висловили обурення його рішенням. У редакції вимагають пояснень щодо того, коли і як відбулася згадана перевірка і чому про її результати "Нову газету" не повідомили, а самого Павла Канигіна не викликали на допит.

Читайте також: Російські активісти вимагають розсекретити військові втрати на Донбасі

У "Новій газеті" нагадали, що Слідчий комітет Росії вже неодноразово порушував кримінальні справи за підозрою у злочинах, нібито скоєних щодо російських журналістів на території України.

"На початку 2015 року Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за статтями про "викрадення людини" і "перешкоджання професійній діяльності журналіста" за фактом затримання журналістів LifeNews Храмцової і Калишевої. У лютому 2015 року порушили кримінальну справу за фактом затримання у Києві кореспондентів НТВ Григорʼєва і "Першого каналу" Макарової під час ходи забороненого у Росії "Правого сектору", – зазначили у "Новій газеті".

"Ми припускали, що все, що відбулося з Павлом Канигіним, не просто потрапляє під ці прецеденти, а й робить порушення кримінальної справи неминучим: на щастя, на відміну від Павла, журналістам "Першого каналу", НТВ і LifeNews не погрожували зброєю, не били, не заковували у наручники, не звинувачували у вживанні наркотиків", – додали у редакції.

У "Новій газеті" наголосили, що мають намір оскаржувати рішення Слідчого комітету.

Бойовики угруповання "ДНР" затримали Павла Канигіна 16 червня. Після кількох годин у полоні його відпустили.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Ви у це не повірите
0
0
00:22 18.03.2018
Фанати впевнені у цьому
0
0
23:36 17.03.2018
Походження хімікату можна з'ясувати, якщо прем'єр-міністр Великої Британії і експерти нададуть його формулу
0
0
20:30 17.03.2018
Вони незабаром вирушать у довгу дорогу
0
0
19:48 17.03.2018
Друзі розповідали, що вона відмінно водить авто
0
0
18:52 17.03.2018