У Росії не побачили криміналу у побитті журналіста бойовиками «ДНР»

поділитись
Слідчий комітет Росії вже неодноразово порушував кримінальні справи за підозрою у злочинах, нібито скоєних щодо російських журналістів на території України

Слідчий комітет Росії не порушуватиме кримінальну справу за фактом захоплення і побиття журналіста "Нової газети" Павла Канигіна бойовиками угруповання "ДНР" на сході України.

Про це йдеться у відповіді Слідчого комітету на імʼя головного редактора видання.

У відомстві заявили, що вже провели перевірку за цим інцидентом. За її підсумками 26 червня ухвалили рішення не порушувати кримінальну справу. У Слідчому комітеті з посиланням на Кримінально-процесуальний кодекс Росії додали, що не мають підстав для проведення повторної перевірки і, відповідно, порушення справи.

У "Новій газеті", яка оприлюднила цю відповідь Слідчого комітету, висловили обурення його рішенням. У редакції вимагають пояснень щодо того, коли і як відбулася згадана перевірка і чому про її результати "Нову газету" не повідомили, а самого Павла Канигіна не викликали на допит.

Читайте також: Російські активісти вимагають розсекретити військові втрати на Донбасі

У "Новій газеті" нагадали, що Слідчий комітет Росії вже неодноразово порушував кримінальні справи за підозрою у злочинах, нібито скоєних щодо російських журналістів на території України.

"На початку 2015 року Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за статтями про "викрадення людини" і "перешкоджання професійній діяльності журналіста" за фактом затримання журналістів LifeNews Храмцової і Калишевої. У лютому 2015 року порушили кримінальну справу за фактом затримання у Києві кореспондентів НТВ Григорʼєва і "Першого каналу" Макарової під час ходи забороненого у Росії "Правого сектору", – зазначили у "Новій газеті".

"Ми припускали, що все, що відбулося з Павлом Канигіним, не просто потрапляє під ці прецеденти, а й робить порушення кримінальної справи неминучим: на щастя, на відміну від Павла, журналістам "Першого каналу", НТВ і LifeNews не погрожували зброєю, не били, не заковували у наручники, не звинувачували у вживанні наркотиків", – додали у редакції.

У "Новій газеті" наголосили, що мають намір оскаржувати рішення Слідчого комітету.

Бойовики угруповання "ДНР" затримали Павла Канигіна 16 червня. Після кількох годин у полоні його відпустили.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Чоловік зайшов до бару і відкрив вогонь
0
0
21:29 19.08.2018
Пара зайнялася сексом на пляжі серед білого дня
0
0
20:39 19.08.2018
Причина події поки не встановлена
0
0
20:03 19.08.2018
Нові подробиці страшної катастрофи
0
0
19:27 19.08.2018
Вже восени Путін може поїхати на свадбу німецького політика
0
0
18:42 19.08.2018