Професор юридичної школи Гарвардського університету Лоуренс Лессіг, відомий боротьбою за свободу інформації і створенням ліцензій Creative Commons, оголосив в твіттері про успішний збір $ 1 млн в інтернеті для участі у виборах президента США.

На початку серпня 54-річний професор Лессіг оголосив про збір пожертвувань на виборчу кампанію, пообіцявши взяти участь у праймеріз Демократичної партії, якщо збере $ 1 млн до Дня праці в США (святкується в перший понеділок вересня, сьогодні). В результаті йому вдалося зібрати на 29 тисяч більше цієї суми.

Лессіг обіцяє, що у разі обрання стане "президентом-референдумом" і піде у відставку негайно після прийняття закону про реформування виборчої системи. Пост Лессіг має намір залишити віце-президенту, на роль якого розглядає, крім інших, астрофізика і популяризатора науки Ніла Деграссі Тайсона, телеведучого Джона Стюарта і сенатора Берні Сандерса.

Читайте також: Кандидат у президенти США слідкуватиме за емігрантами як за поштовими посилками

Лессіг протягом довгого часу заявляє про проблеми виборчої системи в США, яка робить кандидатів занадто залежними від великих спонсорів. Останнім надані вільні умови для ведення агітації та підтримки кандидатів.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Лессіг стане шостим кандидатом у демократів. Для попадання на дебати лідерів партії в жовтні йому буде потрібно заручитися підтримкою одного відсотка учасників опитувань. Зараз лідером у боротьбі за висунення від партії вважається екс-держсекретар Хілларі Клінтон, однак на тлі скандалів сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс обганяє її по популярності в перших штатах, де відбудеться голосування. При цьому Сандерс веде підкреслено "низову" кампанію, тоді як Клінтон спирається на серйозну підтримку від партійного істеблішменту.