Терористична організація "Ісламська держава" заробляє до 50 мільйонів доларів в місяць. Основний дохід вони отримують від продажу сирої нафти з підконтрольних їм родовищ на території Іраку і Сирії. Цю індустрію терористів американській дипломатії і військовій авіації поки не вдалося зупинити.

Про це повідомляє Associated Press, посилаючись на іракську розвідку і посадові особи США.

Продаж нафти є найбільшим джерело доходу екстремістів, а також основна причина того, що їм вдалося зберегти свою владу на просторах Сирії та Іраку.

ІДІЛ має фінансові ресурси для відновлення інфраструктури і грошових виплат для бойовиків, щоб підтримувати їх лояльність. Завдяки цьому "Ісламська держава" витримує наземні бої і авіаудари коаліції на чолі з США.

Терористична організація навіть отримала обладнання і технічних фахівців з-за кордону. Цим самим вдалося зберегти роботу нафтової індустрії.

Популярні новини зараз
Вже наближається до Землі: вчені підозрюють, що це не просто космічний камінь, а зонд від позаземної цивілізації Перерахунок пенсії: хто має бігти до ПФУ, щоб збільшити виплати Перевірки ТЦК насправді незаконні: що не мають права вимагати Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців
Показати ще

Іракська розвідка зазначає, що "Ісламська держава" за зниженими цінами реалізує сиру нафту контрабандистам. Іноді ціни на неї складаються 35 доларів за барель, в деяких випадках її продають і по 10 доларів за барель. Це при тому, що на світовому ринку нафта коштує близько 50 доларів.

Читайте також: Бойовики ІДІЛ боротимуться з Путіним за допомогою презервативів (відео)

Контрабандисти далі продають її посередникам в Туреччині. Нафту незаконно перевозять на танкерах. Але на даний час бойовики використовують для транспортування менші ємності, коаліції було тяжче завдавати авіаударів.

ІДІЛ кожен день перевозить посередникам з Сирії до Туреччини близько 30 тисяч барелів. В Іраку терористи видобувають близько 10-20 тисяч барелів на добу.

Член парламентського комітету з енергетики Іраку розповів, що більшість сировини іракського виробництва не продають, а переправляють в Сирію. Там терористи ІДІЛ побудували тимчасові заводи з виробництва паливної продукції.