Сьогодні уряд Китаю обмежив доступ до "Вікіпедії". Варто відзначити, що раніше блокування стосувалося тільки китайської версії ресурсу. Зараз же онлайн-енциклопедія недоступна повністю.

Про це пише fraza.ua.

Повідомляється, що причиною послужив захищений протокол HTTPS, на який перейшла "Вікіпедія". У зв'язку з цим ускладнився процес фільтрації статей "великим китайським фаєрволом" - системою онлайн-цензури, введеної владою країни.

Про можливі майбутні блокування в Китаї говорив і співзасновник Вікіпедії Джиммі Уельс, виступаючи на саміті Leadership Energy Summit Asia 2015 у вересні.

"Вони більше не можуть фільтрувати конкретні сторінки нашого ресурсу. Тому їм доведеться вибрати - користуватися "Вікіпедією" в повному обсязі або не користуватися взагал ", - заявив Уельс.

Популярні новини зараз

Кива отримав жорсткого ляща від ветерана АТО на очах кримінальних авторитетів: відео

На пенсію в 50: українкам пропонують вийти на відпочинок раніше, головна умова

Українці отримають субсидії за новою схемою: хто залишиться за бортом, а кому - готувати документи, відео

Літак зазнав зіткнення в небі над Україною: життя пасажирів перетворилось на десяток годин нервового очікування

Показати ще

Читайте також: РФ заблокує в "Вікіпедії" статті про наркотики

Нагадаємо, перше блокування владою Китаю найпопулярнішої онлайн-енциклопедії сталося в червні 2004 року під час протестів на площі Тяньаньмень. Сайт був недоступний протягом 19 днів.

Потім почались блокування у вересні 2004 і жовтні 2005 року. Наступні кілька років деякі статті публікувалися безперешкодно.